Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 23.08.2018 - 00:15

AEK Atena, cu un pas în grupele Ligii Campionilor

AEK Atena, cu un pas în grupele Ligii Campionilor
AEK Atena, campioana Greciei, a făcut un pas important spre grupele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, prin victoria cu 2-1 la Budapesta, cu campioana Ungariei, Vidi FC, în prima manşă a play-off-ului competiţiei.
 
Oaspeţii au profitat de avantajul omului în plus şi au marcat prin Klonaridis şi Bakasetas, dar apoi s-a restabilit egalitatea numerică şi gazdele au reuşit să înscrie golul de onoare, prin Danko Lazovic.
 
Dinamo Zagreb a obţinut o remiză importantă la Berna, în faţa echipei Young Boys, 1-1.
 
Ajax Amsterdam a dispus cu 3-1 de Dinamo Kiev şi "lăncierii" au prima şansă la calificarea în grupele Champions League.
 
Rezultate:
 
Marţi 21 august
 
FC BATE Borisov (Belarus) - PSV Eindhoven (Olanda) 2-3
Au marcat: Jasse Tuominen 9, Aleksandr Hleb 88, respectiv Gaston Pereiro 35 - penalty, Hirving Lozano 61, Donyell Malen 89.
 
Benfica Lisabona (Portugalia) - PAOK Salonic (Grecia) 1-1
Au marcat: Pizzi 45 - penalty, respectiv Amr Warda 76.
 
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) - RB Salzburg (Austria) 0-0
Au marcat: -
Miercuri 22 august
 
Ajax Amsterdam (Olanda) - Dinamo Kiev (Ucraina) 3-1
Au marcat: Donny van de Beek 2, Hakim Ziyech 35, Dusan Tadic 43, respectiv Tomasz Kedziora 16.
 
Vidi FC Szekesfehervar (Ungaria) - AEK Atena (Grecia) 1-2
Au marcat: Danko Lazovic 68, respectiv Viktor Klonaridis 35, Anastasios Bakasetas 49.
Cartonaşe roşii: Szabolcs Huszti (Vidi, 23), Anastasios Bakasetas (AEK, 54).
 
Young Boys Berna (Elveţia) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 1-1
Au marcat: Kevin Mbabu 2, respectiv Mislav Orsic 40.
 
Partidele din manşa a doua vor avea loc 28 şi 29 august.






Taguri: AEK Atena    Vidi FC    Liga Campionilor   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Fără goluri în meciurile Liverpool - Bayern Munchen şi Olympique Lyon - FC Barcelona, din Liga Campionilor

FC Liverpool a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marţi, pe teren propriu, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, cu Bayern Munchen....

PSG şi AS Roma, victorioase în optimile Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain şi AS Roma au obţinut victorii, marţi, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.   PSG a învins-o în...

Şeful arbitrilor de la UEFA, Roberto Rosetti, susţine aplicarea cu moderaţie a sistemului VAR

Sistemul de arbitraj video (VAR) ar trebui utilizat cu moderaţie, pe post de paraşută de salvare pentru arbitri, când va fi introdus în premieră la meciurile din optimile...

Liverpool - Bayern, Atlético - Juventus şi ManUnited - PSG, în optimile de finală ale LC

FC Liverpool - Bayern München, Atlético Madrid - Juventus Torino şi Manchester United - Paris Saint-Germain sunt capetele de afiş ale optimile de finală ale Ligii...

Lewandowski şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului golgheterilor

Internaţionalul polonez Robert Lewandowski, atacantul echipei Bayern Munchen, şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului golgheterilor actualei ediţii a Ligii Campionilor la fotbal,...

Olympique Lyon a completat tabloul echipelor calificate în optimile Ligii Campionilor

Olympique Lyon este ultima echipă calificată în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a terminat la egalitate cu Şahtior Doneţk, 1-1, miercuri seara, la Kiev,...

Tottenham, Liverpool şi PSG, în optimile Ligii Campionilor; Napoli şi Inter, în 16-imile Europa League

Tottenham, Liverpool şi PSG au obţinut, marţi, calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor, după ultima etapă a fazei grupelor. "Învinsele"...

Neymar a făcut deplasarea la Belgrad cu lotul PSG pentru meciul cu Steaua Roşie

Superstarul brazilian Neymar, accidentat în urmă cu zece zile la aductori, a făcut deplasarea cu lotul echipei PSG la Belgrad, pentru meciul cu Steaua Roşie, de marţi, din Liga...

Lionel Messi a ajuns la 106 goluri marcate în Liga Campionilor

Argentinianul Lionel Messi, starul lui FC Barcelona, a înscris al 106-lea său gol în Liga Campionilor la fotbal, miercuri seara, în partida câştigată...

Porto, Schalke şi Borussia Dortmund, calificate în optimile Ligii Campionilor

Porto, Schalke şi Borussia Dortmund au obţinut calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile jucate miercuri seara în etapa a cincea,...

Runda a cincea din Grupele Champions League va stabili primele echipe calificate in optimi

Marti, 27 noiembrie, si miercuri, 28 noiembrie, se vor disputa meciurile din etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor. In urma acestor meciuri se vor stabili unele dintre echipele care o vor...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 24.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 23.02.2019

-Mihai Teja: Craiova este o echipă puternică

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 22.02.2019

-Filipe Nascimento, împrumutat de Levski Sofia la CSM Politehnica Iaşi

-Eugen Neagoe: Gică Hagi merită felicitări pentru tot ce a realizat cu această echipă




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2016-2017?
Bayern München
FC Barcelona
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Tottenham Hotspur
Arsenal Londra
Juventus Torino
AS Monaco
Borussia Dortmund
Atlético Madrid
Paris SG
Manchester City
PSV Eindhoven
Olympique Lyon
Borussia Mönchengladbach
FC Porto
Beşiktaş Istanbul
Benfica Lisabona
FC Sevilla
Leicester City
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Putsko
Rusia
26 ani

Alexandru Frângu
România
34 ani

Bogdan Știubei
România
32 ani

Constantin Borza
România
36 ani

Denis Law
Scoția
79 ani

Diego Sevillano
Argentina
28 ani

Dragoş Penescu
România
19 ani

Hugo Luz
Portugalia
37 ani

Ionuț Dobroiu
România
31 ani

Javier Pinola
Argentina
36 ani

Ladislau Zilahi
România
97 ani

Lazăr Pârvu
România
73 ani

Luigi Meroni
Italia
76 ani

Luis Galván
Argentina
71 ani

Magdy Tolba
Egipt
55 ani

Mahmoud Guendouz
Algeria
66 ani

MALMÖ FF
Suedia
109 ani

Mario Suárez
Spania
32 ani

Martin Wagner
Germania
51 ani

Mihai Grozav
România
41 ani

Mihai Mocanu
România
77 ani

Neil Sullivan
Scoția
49 ani

Nicola Pavarini
Italia
45 ani

Oleksandr Yatsenko
URSS
34 ani

Perica Ognjenović
Serbia
42 ani

Rafael Gordillo
Spania
62 ani

Ratomir Dujković
Yugoslavia
73 ani

SAINT JOHNSTONE
Scoția
134 ani

Semih Kaya
Turcia
28 ani

Sergio Gori
Italia
73 ani

Silviu Burcoiu
România
33 ani

Valentin Lipitor
România
37 ani

William Kvist
Danemarca
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
22.02.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
23.02.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C
23.02.2019 CSM Politehnica Iaşi CFR 1907 Cluj C
24.02.2019 Dunărea Călărași
14:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
24.02.2019 FC Botoșani
17:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
24.02.2019 Fotbal Club FCSB
20:00
CS Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
25.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 51
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 39
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 35
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
22.02.2019 Chindia Târgoviște Aerostar Bacău C
23.02.2019 Luceafărul Oradea ASU Politehnica Timişoara C
23.02.2019 Metaloglobus București FC Argeș Pitești C
23.02.2019 CS Balotești CS Mioveni C
23.02.2019 FC Snagov ASC Daco-Getica Bucureşti C
23.02.2019 Academica Clinceni SSC Farul Constanţa C
23.02.2019 UTA Arad Dacia Unirea Brăila C
23.02.2019 ACS Poli Timișoara Ripensia Timișoara C
23.02.2019 ACS Energeticianul Petroșani Universitatea Cluj C
24.02.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 48
2. Universitatea Cluj 47
3. Chindia Târgoviște 47
4. FC Snagov 46
5. Petrolul Ploiești 45
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 35
8. UTA Arad 32
9. ACS Energeticianul Petroșani 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 27
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Luceafărul Oradea 24
14. Metaloglobus București 24
15. Ripensia Timișoara 23
16. Aerostar Bacău 22
17. SSC Farul Constanţa 21
18. CS Balotești 19
19. ACS Poli Timișoara 13
20. Dacia Unirea Brăila 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro