Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Naţiunilor 07.09.2018 - 00:30

Germania şi Franţa au terminat la egalitate, 0-0, la debutul în Liga Naţiunilor

Germania şi Franţa au terminat la egalitate, 0-0, la debutul în Liga Naţiunilor
Ultimele două campioane mondiale la fotbal, Germania şi Franţa, au terminat la egalitate, 0-0, joi seara, la debutul lor în Liga Naţiunilor.
 
''Les Bleus'' nu au confirmat titlul cucerit în Rusia, al treilea portar al francezilor, Alphonse Areola, salvând echipa de la eşec prin intervenţiile sale din repriza secundă a meciului de la Munchen.
 
Ţara Galilor a reuşit scorul primei zilei, 4-1 cu Irlanda, vedeta Gareth Bale marcând un gol pentru gazde.
 
Ucraina a câştigat dramatic în Cehia, cu 2-1, după golul înscris de Aleksandr Zincenko (90+3). Cehia deschisese scorul rapid, prin Schick (4), dar Konoplianka egalase chiar înainte de pauză (45+1).
 
Bulgaria a reuşit o victorie în deplasare, 2-1 cu Slovenia, prin ''dubla'' lui Kraev, în poarta echipei de la sud de Dunăre aflându-se Plamen Iliev, goalkeeper-ul Astrei Giurgiu.
 
Georgia şi Macedonia au obţinut şi ele victorii în deplasare. De remarcat remiza obţinută de Andorra în deplasare cu Letonia (0-0).
 
Liga Naţiunilor, un proiect al fostului preşedinte UEFA Michel Platini, aliniază 55 de echipe la start, împărţite în patru eşaloane valorice, care se vor bate şi pentru calificarea la EURO 2020.
 
Competiţia este menită să înlocuiască meciurile amicale lipsite de popularitate şi se va desfăşura conform unui sistem complicat, cu promovare şi retrogradare.
 
Câştigătoarele grupelor din seriile B, C şi D vor promova în eşaloanele valorice superioare, în timp ce echipele clasate pe ultimele locuri în seriile A, B şi C vor retrograda în eşalonul imediat inferior.
 
Câştigătoarele celor patru grupe din Seria A se vor bate pentru trofeul Ligii Naţiunilor, într-un miniturneu care va avea loc în iunie 2019.
 
În plus, cele mai bune patru echipe din fiecare serie valorică vor intra într-un baraj de calificare la EURO 2020, dacă nu vor reuşi acest lucru în urma preliminariilor Campionatului European, în martie 2020, pentru fiecare serie fiind disponibil un loc. Cele patru echipe din play-off vor disputa semifinale într-o singură manşă (pe terenul echipei cu linie de clasament mai bună în grupele Ligii Naţiunilor), iar finalistele se vor duela într-o singură manşă (gazda va fi trasă la sorţi). Câştigătoarea se califică la EURO 2020. Acest lucru înseamnă că şi echipele din ultima serie valorică (D) vor avea sigur o reprezentantă la EURO 2020.
 
România se află în a treia serie valorică (C), în Grupa a 4-a, alături de Serbia, Muntenegru şi Lituania.
 
Programul şi rezultatele meciurilor din prima etapă a Ligii Naţiunilor:
 
Seria A
Grupa 1: Germania, Franţa, Olanda
Joi 6 septembrie
Germania - Franţa 0-0
 
Grupa 2: Belgia, Elveţia, Islanda
Sâmbătă 8 septembrie
Elveţia - Islanda (19,00)
 
Grupa 3: Portugalia, Italia, Polonia
Vineri 7 septembrie
Italia - Polonia (21,45)
 
Grupa 4: Spania, Anglia, Croaţia
Sâmbătă 8 septembrie
Anglia - Spania (21,45)
 
Seria B
Grupa 1: Slovacia, Ucraina, Cehia
Joi 6 septembrie
Cehia - Ucraina 1-2
Au marcat: Patrik Schick 4, respectiv Evgheni Konoplianka 45+1, Aleksandr Zincenko 90+3.
 
Grupa 2: Rusia, Suedia, Turcia
Vineri 7 septembrie
Turcia - Rusia (21,45)
 
Grupa 3: Austria, Bosnia-Herţegovina, Irlanda de Nord
Sâmbătă 8 septembrie
Irlanda de Nord - Bosnia-Herţegovina (16,00)
 
Grupa 4: Ţara Galilor, Irlanda, Danemarca
Joi 6 septembrie
Ţara Galilor - Irlanda 4-1
Au marcat: Tom Lawrence 6, Gareth Bale 18, Aaron Ramsey 37, Connor Roberts 55, respectiv Shaun Williams 66.
 
Seria C
Grupa 1: Scoţia, Albania, Israel
Vineri 7 septembrie
Albania - Israel (21,45)
 
Grupa 2: Ungaria, Grecia, Finlanda, Estonia
Sâmbătă 8 septembrie
Finlanda - Ungaria (19,00)
Estonia - Grecia (21,45)
 
Grupa 3: Slovenia, Norvegia, Bulgaria, Cipru
Joi 6 septembrie
Norvegia - Cipru
Au marcat: Stefan Johansen 21, 43.
 
Slovenia - Bulgaria
Au marcat: Miha Zajc 40, respectiv Bojidar Kraev 3, 59.
 
Grupa 4: România, Serbia, Muntenegru, Lituania
Vineri 7 septembrie
Lituania - Serbia (21,45)
România - Muntenegru (21,45)
 
Seria D
Grupa 1: Georgia, Letonia, Kazahstan, Andorra
Joi 6 septembrie
Kazahstan - Georgia 0-2
Au marcat: Ghiorghi Ceakvetadze 69, Serghei Malîi 74.
 
Letonia - Andorra
 
Grupa 2: Belarus, Luxemburg, R. Moldova, San Marino
Sâmbătă 8 septembrie
Belarus - San Marino (19,00)
Luxemburg - R. Moldova (21,45)
 
Grupa 3: Azerbaidjan, Insulele Feroe, Malta, Kosovo
Vineri 7 septembrie
Azerbaidjan - Kosovo (19,00)
Vineri 7 septembrie
Insulele Feroe - Malta (21,45)
 
Grupa 4: Macedonia, Armenia, Liechtenstein, Gibraltar
Joi 6 septembrie
Armenia - Liechtenstein 2-1
Au marcat: Marcos Pineiro Pizzelli 30, Tigran Barseghian 76, respectiv Sandro Wolfinger 33.
Henrih Mhitarian (Armenia) a ratat un penalty în min. 69.
Cartonaş roşu: Michele Polverino (Liechtenstein, 74).
 
Gibraltar - Macedonia
Au marcat: Ivan Trickovski 19, Ezgjan Alioski 35.






Taguri: Germania    Franţa    Liga Naţiunilor   

Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Naţiunilor

Portugalia, ţinută în şah de Polonia, în Liga Naţiunilor. Suedia a promovat în Seria A

Portugalia, campioana europeană en titre, a terminat la egalitate cu Polonia, 1-1, marţi seara, pe teren propriu, în primul eşalon al Ligii Naţiunilor la fotbal. Portugalia era...

Liga Naţiunilor: Olanda, remiză nesperată cu Germania

Naţionala Olandei a obţinut o remiză nesperată în faţa Germaniei, 2-2, la Gelsenkirchen, luni seara, în Liga Naţiunilor la fotbal, după ce a fost condusă cu 2-0...

Serbia a învins cu 2-1 Muntenegru în Liga Naţiunilor

Echipa de fotbal a Serbiei a învins-o cu scorul de 2-1 (2-0) pe cea a Muntenegrului, sâmbătă, la Belgrad, în Grupa a 4-a din Seria a treia a Ligii Naţiunilor, din...

Croaţia şi-a luat revanşa în faţa Spaniei (3-2), în Liga Naţiunilor

Selecţionata Croaţiei, vicecampioana mondială, a învins formaţia Spaniei cu scorul de 3-2, joi, la Zagreb, într-un meci din Liga Naţiunilor la fotbal, graţie unui gol...

István Kovács va arbitra meciul Turcia - Suedia, din Liga Naţiunilor

István Kovács va arbitra partida dintre reprezentativa Turciei, antrenată de Mircea Lucescu, şi selecţionata Suediei, programată sâmbătă, la Konya, la ora...

Liga Naţiunilor: Croaţia - Anglia, scor 0-0; Belgia - Elveţia 2-1

Reprezentativa Croaţiei a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu naţionala Angliei, într-un meci din grupa a patra a seriei A din Liga Naţiunilor.   Tot...

UEFA a mărit cu 50% primele de participare la Liga Naţiunilor

Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) a decis să mărească cu 50% plăţile de solidaritate şi primele acordate celor 55 de selecţionate care participă la prima ediţie a Ligii Naţiunilor,...

Joachim Löw, îl contrazice pe Juergen Klopp în privinţa importanţei Ligii Naţiunilor

Selecţionerul Germaniei, Joachim Löw îl contrazice pe antrenorul echipei engleze Liverpool, conaţionalul său Jürgen Klopp, care a criticat înfiinţarea...

Jürgen Klopp: Liga Naţiunilor este competiţia cea mai lipsită de sens din lumea fotbalului

"Liga Naţiunilor este competiţia cea mai lipsită de sens din lumea fotbalului", a declarat antrenorul lui Liverpool, Jürgen Klopp, furios din cauza...

Spania a surclasat vicecampioana mondială Croaţia cu 6-0, în Liga Naţiunilor

Selecţionata Spaniei a surclasat Croaţia, vicecampioana mondială, cu neverosimilul scor de 6-0, marţi seara, la Elche, într-un meci din Grupa a 4-a a Seriei A, în Liga...

Liga Naţiunilor: Serbia, victorioasă în Lituania

Selecţionata Serbiei a învins reprezentativa Lituaniei cu scorul de 1-0, vineri seara, în deplasare, într-un meci din Grupa a 4-a a Seriei C din Liga Naţiunilor la...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 22.01.2019

-FC Viitorul i-a suspendat contractul lui Mihai Voduţ, suspectat că a jucat la pariuri

-Liga jucătorilor tineril din Liga 1

-Sepsi Sfântu Gheorghe a mizat doar pe 22 de jucători în 21 de etape

-Biletul zilei la pariuri - 21.01.2019

-Biletul zilei la pariuri - 20.01.2019

-Ioan Hora va juca la FCSB




S-au nascut azi

Adrián Ramos
Columbia
33 ani

Alain Sutter
Elveția
51 ani

Alberto Frison
Italia
31 ani

Alexandru Zotincă
România
42 ani

Altair Gomes
Brazilia
81 ani

Ciprian Suciu
România
32 ani

Costel Orac
România
60 ani

David López
Spania
33 ani

David Martin
Anglia
33 ani

Elzo Coelho
Brazilia
58 ani

Ernst Baumeister
Austria
62 ani

Evgeni Aldonin
Rusia
39 ani

Fabricio Coloccini
Argentina
37 ani

Fonsi
Spania
33 ani

Frank Leboeuf
Franța
51 ani

Gonzalo Barreto
Uruguay
27 ani

Hidetoshi Nakata
Japonia
42 ani

Hristo Zlatinski
Bulgaria
34 ani

Iban Zubiaurre
Spania
36 ani

Ibrahima Sonko
Senegal
38 ani

Ioan Mărginean
România
47 ani

Ion Dogaru
România
43 ani

Ionuț Olteanu
România
29 ani

Ionuț Vasilachi
România
34 ani

Jonathan Woodgate
Anglia
39 ani

Jörg Böhme
Germania
45 ani

Jorge Galán
Spania
30 ani

Jorge Núñez
Paraguay
41 ani

Jürgen Pommerenke
RDG
66 ani

Ladislav Vízek
Cehoslovacia
64 ani

Maceo Rigters
Olanda
35 ani

Marcel Schmelzer
Germania
31 ani

Mauricio Serna
Columbia
51 ani

Mihai Zamfir
România
64 ani

Milan Mitić
Serbia
35 ani

Mohamed Sissoko
Mali
34 ani

Ota Hemele
Cehoslovacia
93 ani

Ramazan Civelek
Turcia
23 ani

Róbert Ambrusics
Ungaria
27 ani

Rogério Ceni
Brazilia
46 ani

Vincent Aboubakar
Camerun
27 ani

Vladlen Yurchenko
Ucraina
25 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
19.12.2018 CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaș C
20.12.2018 FC Botoșani Dunărea Călărași C
20.12.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
21.12.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C
21.12.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Concordia Chiajna C
22.12.2018 FC Hermannstadt FC Viitorul C
22.12.2018 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 46
2. Fotbal Club FCSB 40
3. CS Universitatea Craiova 38
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
5. FC Viitorul 33
6. Astra Giurgiu 31
7. FC Hermannstadt 28
8. Gaz Metan Mediaș 28
9. CSM Politehnica Iaşi 28
10. FC Botoșani 26
11. Dinamo București 22
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 13
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro