Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 31.10.2018 - 23:44

Cupa României, optimi de finală: Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-1

Cupa României, optimi de finală: Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-1
CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, în deplasare.
 
Golul campioanei a fost marcat de George Ţucudean (64), cu un şut fără preluare, după o lovitură liberă executată de Ciprian Deac.
 
Fundaşul Mario Camora, căpitanul clujenilor, a fost unul dintre eroii meciului, respingând în două rânduri de pe linia porţii, în min. 77 la mingea expediată de Boubacar Fofana şi în min. 85 la balonul trimis de Carlos Fortes.
 
În campionat cele două echipe au terminat nedecis, 0-0, la Mediaş, în etapa a şasea.
 
În sferturile competiţiei s-au mai calificat echipele Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, FC Hermannstadt, finalista din sezonul trecut, FC Viitorul Constanţa, ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe şi Astra Giurgiu.
 
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-1 (0-0), Stadion Gaz Metan - Mediaş
A marcat: George Ţucudean (64).
 
Gaz Metan: Andr. Cristea - Val. Creţu, I. Cristea, Diallo, Buşu - Ivanov, Boubacar - R. Romeo (Ely Fernandes 58), D. Olaru (Buziuc 82'), Chamed - Fortes. Rezerve: Pleşca - Mih. Stancu, M. Constantin, D. Pop, P. Costea. Antrenor: Mihai Teja
 
CFR Cluj: Jesus Fernandez - Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora - Bordeianu, Djokovic, Culio - Omrani (Al. Păun 39'), Ţucudean, Cip. Deac (Petrilă 90+2'). Rezerve: Andr. Rus - Andr. Mureşan, Ad. Radu, Tambe, Al. Ioniţă. Antrenor: Antonio Conceicao
 
Cartonaş roşu: Răzvan Pleşca (Gaz Metan - portar, 32).
 
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea). Observatori: Dan Jiga (Bistriţa) - CCA, Sorin Cojocaru (Bucureşti) - FRF.






Taguri: Cupa României    optimi de finală    Gaz Metan Mediaş    CFR Cluj    George Ţucudean   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Finala Cupei României se va disputa la 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti

Finala Cupei României, ediţia 2018-2019, se va disputa în data de 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, a anunţat, miercuri, la finalul...

CFR Cluj - Astra Giurgiu şi Universitatea Craiova - FC Viitorul, în semifinalele Cupei României

Deţinătoarea Cupei României la fotbal, Universitatea Craiova, va întâlni în semifinalele competiţiei, ediţia 2018-2019, echipa FC Viitorul Constanţa,...

Tragerea la sorţi a semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri

Tragerea la sorţi a meciurilor de fotbal din cadrul semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri, de la ora 11:00, în sala "Nicolae Dobrin", de la Casa...

Universitatea Craiova, ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României

Universitatea Craiova e ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins la un scor de forfait, 3-0 (1-0), formaţia de liga a...

CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal după ce a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara,...

Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României

Astra Giurgiu s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Dunărea Călăraşi cu scorul de 2-1 (2-0), pe stadionul...

FC Viitorul, prima echipă calificată în semifinalele Cupei României

FC Viitorul s-a calificat, marţi seara, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 3-2 (2-0), la Piteşti,...

Sepsi OSK - CFR Cluj, în sferturile Cupei României

Campioana en titre, CFR Cluj, o va înfrunta pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe în cel mai interesant duel din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal,...

Cupa României, optimi de finală: Dunărea Călăraşi - FCSB 2-1

Dunărea Călăraşi a învins-o pe FCSB cu scorul de 2-1 (0-0), joi seara, pe teren propriu, în ultima partidă din optimile de finală ale Cupei României la fotbal....

Cupa României, optimi de finală: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo Bucureşti 3-3, 6-5p

Dinamo Bucureşti a fost eliminată din Cupa României de formaţia de liga a treia AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, care s-a impus cu scorul de 6-5, la loviturile de departajare, joi seara, la...

Cupa României, optimi de finală: Universitatea Cluj - Astra Giurgiu 3-4

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins formaţia de ligă secundă Universitatea Cluj cu scorul de 4-3...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 26.03.2019

-Turcul Halil Umut Meler va arbitra meciul România - Insulele Feroe

-Tricolorii s-au antrenat la Cluj-Napoca înaintea meciului de marţi cu Insulele Feroe

-Maradona, convins că noul selecţioner "Tata" Martino va aduce multe victorii Mexicului

-Ungaria a învins-o pe Croaţia, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020

-Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

-Chipciu: Este o înfrângere dureroasă; Ne-a lipsit mai multă încredere




S-au nascut azi

Alex Meschini
Brazilia
37 ani

Alex Moraes
Brazilia
31 ani

Alexander Esswein
Germania
29 ani

Álvaro Saborío
Costa Rica
37 ani

Bojan Isailović
Serbia
39 ani

Cătălin Bucur
România
31 ani

Dumitru Antonescu
România
74 ani

Dumitru Stanca
România
36 ani

Florentin Cruceru
România
38 ani

Gennaro Delvecchio
Italia
41 ani

Gustavo Oberman
Argentina
34 ani

Ian Cox
Trinidad Tobago
48 ani

Imre Mathesz
Ungaria
82 ani

Ion Marin
România
64 ani

J ú n i o r
Brazilia
40 ani

Jacob Lekgetho
Africa de Sud
45 ani

José Pintos
Uruguay
55 ani

Luca Di Laura
Italia
28 ani

Mariano Donda
Argentina
37 ani

Martín Silva
Uruguay
36 ani

Mehmet Ekici
Turcia
29 ani

Nelson Rivas
Columbia
36 ani

Paolo Castellini
Italia
40 ani

Raúl Ruiz
Spania
29 ani

Ricardo Alves
Portugalia
26 ani

Robert Maah
Franța
34 ani

Roberto Acuña
Paraguay
47 ani

Scott Malone
Anglia
28 ani

Scott Sinclair
Anglia
30 ani

Tomislav Arčaba
Australia
33 ani

Vassili Rats
URSS (Ucraina)
58 ani

Víctor Cáceres
Paraguay
34 ani

Victor Obinna
Nigeria
32 ani

Victor Obinna
Nigeria
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
23.03.2019 Luceafărul Oradea Aerostar Bacău C
23.03.2019 Metaloglobus București SSC Farul Constanţa C
23.03.2019 Pandurii Târgu-Jiu Dacia Unirea Brăila C
23.03.2019 CS Balotești Ripensia Timișoara C
23.03.2019 Academica Clinceni UTA Arad C
24.03.2019 ACS Energeticianul Petroșani CS Mioveni C
24.03.2019 FC Snagov ACS Poli Timișoara C
24.03.2019 Chindia Târgoviște ASC Daco-Getica Bucureşti C
24.03.2019 ASU Politehnica Timişoara Petrolul Ploiești C
24.03.2019 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C


1. Academica Clinceni 58
2. Universitatea Cluj 57
3. Chindia Târgoviște 57
4. FC Snagov 56
5. Petrolul Ploiești 53
6. FC Argeș Pitești 44
7. CS Mioveni 37
8. UTA Arad 35
9. Pandurii Târgu-Jiu 32
10. ACS Energeticianul Petroșani 32
11. Metaloglobus București 32
12. ASU Politehnica Timişoara 31
13. Luceafărul Oradea 31
14. Ripensia Timișoara 30
15. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. ACS Poli Timișoara 15
20. Dacia Unirea Brăila 15
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro