Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 28.11.2018 - 00:00

Ajax, Bayern, Real, AS Roma, Manchester City, Manchester United şi Juventus, calificate în optimile Ligii Campionilor

Ajax, Bayern, Real, AS Roma, Manchester City, Manchester United şi Juventus, calificate în optimile Ligii Campionilor
Ajax, Bayern, Real Madrid, AS Roma, Manchester City, Manchester United şi Juventus s-au calificat, marţi, în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile din etapa a cincea a grupelor.
 
Ajax a învins-o în deplasare pe AEK Atena cu 2-0 şi a trecut de grupele Champions League în premieră după stagiunea 2005-2006.
 
Real Madrid şi AS Roma au obţinut calificarea după victoria reuşită de Viktoria Plzen la Moscova. Real, deţinătoarea trofeului, a câştigat grupa după ce s-a impus cu 2-0 în Cetatea Eternă, prin golurile marcate de Bale şi Lucas Vazquez. Turcul Cengiz Under a ratat o ocazie uriaşă în finalul primei reprize, la 0-0.
 
Bayern şi-a asigurat prezenţa în optimi după ce a surclasat-o cu 5-1 pe Benfica, Robben şi Lewandowski reuşind duble pentru bavarezi. Polonezul a ajuns la 51 de goluri marcate în Champions League.
 
Manchester City a obţinut remiza la Lyon, după ce a fost condusă de fiecare dată prin golurile lui Cornet. Pentru ''cetăţeni'' au punctat Laporte şi Aguero.
 
Şahtior Doneţk a smuls victoria în Germania, 3-2 cu Hoffenheim, prin golul lui Taison din prelungiri. Campioana Ucrainei a condus cu 2-0 după primul sfert de oră, Hoffenheim a egalat, dar oaspeţii au reuşit să câştige şi să rămână în cărţi pentru calificare.
 
Manchester United a câştigat in extremis cu Young Boys Berna, 1-0, prin golul lui Fellaini din min. 90+1.
 
Juventus s-a impus la limită, 1-0 cu Valencia, prin golul lui Mandzukic, la care Cristiano Ronaldo a avut o contribuţie majoră.
  • Rezultate:
► Grupa E
AEK Atena - Ajax Amsterdam 0-2
A marcat: Dusan Tadic 68 - penalty, 72.
Cartonaş roşu: Marko Livaja (AEK, 67).
 
Bayern Munchen - Benfica Lisabona 5-1
A marcat: Arjen Robben 13, 30, Robert Lewandowski 36, 51, Franck Ribery 76, respectiv Gedson Fernandes 46.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Bayern Munchen 5 4 1 0 12-2 13
2 Ajax 5 3 2 0 8-2 11
3 Benfica 5 1 1 3 5-11 4
4 AEK Atena 5 0 0 5 2-12 0
 
► Grupa F
Hoffenheim - Şahtior Doneţk 2-3
Au marcat: Andrej Kramaric 18, Steven Zuber 40, respectiv Ismaily 14, Taison 15, 90+2.
Cartonaş roşu: Adam Szalai (Hoffenheim, 60).
 
Olympique Lyon - Manchester City 2-2
Au marcat: Maxwel Cornet 55, 81, respectiv Aymeric Laporte 63, Sergio Aguero 83.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Manchester City 5 3 1 1 14-5 10
2 Olympique Lyon 5 1 4 0 11-10 7
3 Şahtior Doneţk 5 1 2 2 7-15 5
4 Hoffenheim 5 0 3 2 10-12 3
 
► Grupa G
ŢSKA Moscova - Viktoria Plzen 1-2
Au marcat: Nikola Vlasic 10 - penalty, respectiv Roman Prochazka 56, Lukas Hejda 81.
Roman Prochazka a ratat un penalty în min. 44.
 
AS Roma - Real Madrid 0-2
Au marcat: Gareth Bale 47, Lucas Vazquez 59.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Real Madrid 5 4 0 1 12-2 12
2 AS Roma 5 3 0 2 10-6 9
3 Viktoria Plzen 5 1 1 3 5-15 4
4 ŢSKA Moscova 5 1 1 3 5-9 4
 
► Grupa H
Juventus Torino - Valencia CF 1-0
A marcat: Mario Mandzukic 59.
 
Manchester United - Young Boys Berna 1-0
A marcat: Marouane Fellaini 90+1.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Juventus 5 4 0 1 8-2 12
2 Manchester United 5 3 1 1 6-2 10
3 Valencia CF 5 1 2 2 4-5 5
4 Young Boys 5 0 1 4 2-11 1






Taguri: Liga Campionilor    Ajax    Juventus    Bayern    Real Madrid    AS Roma    Manchester City    Manchester United   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Clubul Manchester United va suporta o parte din preţul biletelor fanilor săi în deplasarea de la Barcelona

Clubul Manchester United a anunţat că va suporta o parte din costul biletelor pentru fanii echipei care vor călători la Barcelona, pentru meciul retur de pe Camp Nou cu gruparea catalană din...

Cristiano Ronaldo nu va fi suspendat după gestul său din partida cu Atletico Madrid

Vedeta echipei Juventus Torino, Cristiano Ronaldo, nu va fi suspendat de Comisia de disciplină a UEFA după gestul obscen făcut la adresa suporterilor lui Atletico Madrid în meciul retur al...

Duel Tottenham - Manchester City în sferturile Ligii Campionilor

Formaţia Tottenham Hotspur va întâlni echipa Manchester City în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a...

Liga Campionilor: FC Barcelona - Olympique Lyon 5-1

FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal după ce a surclasat echipa franceză Olympique Lyon cu scorul de 5-1, miercuri seara, pe Camp Nou,...

Liga Campionilor: Bayern München - FC Liverpool 1-3

FC Liverpool s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Bayern München cu scorul de 3-1, miercuri...

Cristiano Ronaldo continuă să facă istorie în Liga Campionilor

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo, autorul unui hat-trick care a calificat-o pe Juventus Torino în sferturile de finală, continuă să scrie istorie în Liga Campionilor la...

Liga Campionilor - optimi - retur: Juventus Torino - Atletico Madrid 3-0

Juventus Torino s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Atletico Madrid cu scorul de 3-0, marţi seara, pe teren propriu, în manşa...

Liga Campionilor - optimi - retur: Manchester City - FC Schalke 04 7-0

Manchester City, calificare facilă în sferturile Ligii Campionilor după 7-0 cu Schalke   Manchester City a surclasat-o pe FC Schalke 04 cu 7-0 pe teren propriu şi s-a calificat, marţi, în...

Liga Campionilor: FC Porto - AS Roma 3-1 după prelungiri

FC Porto s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, în urma unei victorii cu 3-1 (1-1) cu AS Roma, după prelungiri, pe teren...

Liga Campionilor: Paris Saint-Germain - Manchester United 1-3

Manchester United s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe Paris...

Dušan Tadić l-a egalat pe Messi în clasamentul golgheterilor

Sârbul Dušan Tadić, autorul celui de-al treilea gol al lui Ajax Amsterdam în partida câştigată cu 4-1 pe terenul lui Real Madrid, în manşa...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 26.03.2019

-Chipciu: Este o înfrângere dureroasă; Ne-a lipsit mai multă încredere

-Cosmin Contra: Au fost două reprize total diferite, jucătorii merită felicitaţi pentru a doua parte

-Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

-Preliminarii EURO 2020: Suedia - Romania 2-1

-Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

-Dan Petrescu a semnat un contract valabil trei sezoane cu CFR Cluj




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2016-2017?
Bayern München
FC Barcelona
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Tottenham Hotspur
Arsenal Londra
Juventus Torino
AS Monaco
Borussia Dortmund
Atlético Madrid
Paris SG
Manchester City
PSV Eindhoven
Olympique Lyon
Borussia Mönchengladbach
FC Porto
Beşiktaş Istanbul
Benfica Lisabona
FC Sevilla
Leicester City
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alex Meschini
Brazilia
37 ani

Alex Moraes
Brazilia
31 ani

Alexander Esswein
Germania
29 ani

Álvaro Saborío
Costa Rica
37 ani

Bojan Isailović
Serbia
39 ani

Cătălin Bucur
România
31 ani

Dumitru Antonescu
România
74 ani

Dumitru Stanca
România
36 ani

Florentin Cruceru
România
38 ani

Gennaro Delvecchio
Italia
41 ani

Gustavo Oberman
Argentina
34 ani

Ian Cox
Trinidad Tobago
48 ani

Imre Mathesz
Ungaria
82 ani

Ion Marin
România
64 ani

J ú n i o r
Brazilia
40 ani

Jacob Lekgetho
Africa de Sud
45 ani

José Pintos
Uruguay
55 ani

Luca Di Laura
Italia
28 ani

Mariano Donda
Argentina
37 ani

Martín Silva
Uruguay
36 ani

Mehmet Ekici
Turcia
29 ani

Nelson Rivas
Columbia
36 ani

Paolo Castellini
Italia
40 ani

Raúl Ruiz
Spania
29 ani

Ricardo Alves
Portugalia
26 ani

Robert Maah
Franța
34 ani

Roberto Acuña
Paraguay
47 ani

Scott Malone
Anglia
28 ani

Scott Sinclair
Anglia
30 ani

Tomislav Arčaba
Australia
33 ani

Vassili Rats
URSS (Ucraina)
58 ani

Víctor Cáceres
Paraguay
34 ani

Victor Obinna
Nigeria
32 ani

Victor Obinna
Nigeria
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
23.03.2019 Luceafărul Oradea Aerostar Bacău C
23.03.2019 Metaloglobus București SSC Farul Constanţa C
23.03.2019 Pandurii Târgu-Jiu Dacia Unirea Brăila C
23.03.2019 CS Balotești Ripensia Timișoara C
23.03.2019 Academica Clinceni UTA Arad C
24.03.2019 ACS Energeticianul Petroșani CS Mioveni C
24.03.2019 FC Snagov ACS Poli Timișoara C
24.03.2019 Chindia Târgoviște ASC Daco-Getica Bucureşti C
24.03.2019 ASU Politehnica Timişoara
18:00
Petrolul Ploiești   C
24.03.2019 Universitatea Cluj
20:00
FC Argeș Pitești   C


1. Academica Clinceni 58
2. Chindia Târgoviște 57
3. Universitatea Cluj 56
4. FC Snagov 56
5. Petrolul Ploiești 53
6. FC Argeș Pitești 43
7. CS Mioveni 37
8. UTA Arad 35
9. Pandurii Târgu-Jiu 32
10. ACS Energeticianul Petroșani 32
11. Metaloglobus București 32
12. Luceafărul Oradea 31
13. Ripensia Timișoara 30
14. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
15. ASU Politehnica Timişoara 28
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. ACS Poli Timișoara 15
20. Dacia Unirea Brăila 15
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro