Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 30.11.2018 - 00:00

Zenit, Fenerbahce, Sporting, Betis şi Dinamo Kiev, calificate în 16-imile Europa League

Zenit, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla, Dinamo Kiev, calificate în şaisprezecimile Europa League
Zenit Sankt Petersburg, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla şi Dinamo Kiev s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la fotbal, astfel că numărul echipelor care au trecut de faza grupelor a ajuns la 13.
 
Anterior obţinuseră biletele pentru şaisprezecimi Bayer Leverkusen, FC Zurich, RB Salzburg, Dinamo Zagreb, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Lazio şi Chelsea.
 
Zenit a trecut cu 1-0 de FC Copenhaga, Fenerbahce a remizat acasă cu Dinamo Zagreb, 0-0, Sporting Lisabona a surclasat-o pe Qarabag cu 6-1 în Azerbaidjan, Betis a dispus cu 1-0 de Olympiakos Pireu, în timp ce Dinamo Kiev s-a impus în Kazahstan, 1-0 cu FC Astana.
 
Ludogoreţ a remizat la Leverkusen, 1-1, fundaşul român Cosmin Moţi primind un cartonaş galben în min. 90 la campioana Bulgariei. Claudiu Keşeru a fost doar rezervă la oaspeţi.
 
Şi Alexandru Băluţă a rămas pe banca de rezerve la Slavia Praga, învinsă de Bordeaux cu 2-0 în Hexagon.
 
Rapid Viena, fără Andrei Ivan (accidentat), a învins-o pe Spartak Moscova cu 2-1 în Rusia, prin două goluri marcate în ultimele zece minute şi rămâne în cursa pentru calificare.
 
Fără Ştefan Radu, Lazio a fost învinsă de Apollon Limassol cu 2-0.
 
Eintracht Frankfurt a surclasat finalista din sezonul trecut, Olympique Marseille, cu 4-0, prin ''dubla'' lui Luka Jovic şi două autogoluri.
 
Sarpsborg a condus cu 2-0 în min. 6, dar Beşiktaş s-a impus cu 3-2, printr-un gol marcat în min. 90 de Lens.
 
Standard Liege a dispus de Sevilla cu 1-0, prin golul lui Djenepo, mijlocaşul român Răzvan Marin intrând pe teren în min. 43.
 
Chelsea a învins-o categoric pe PAOK Salonic, cu 4-0, echipa antrenată de Răzvan Lucescu jucând din min. 7 în inferioritate. Vicecampioana Greciei, fără Alin Toşca în lot, păstrează şanse de calificare, deşi este ultima în clasament.
Rezultate:
► Grupa A
Bayer Leverkusen - Ludogoreţ Razgrad 1-1
Au marcat: Mitchell Weiser 85, respectiv Marcelinho 69.
 
FC Zurich - AEK Larnaca 1-2
Au marcat: Selim Khelifi 74, respectiv Apostolos Giannou 38, Ivan Trickovski 85.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Bayer 04 Leverkusen 5 3 1 1 11-8 10
2 FC Zurich 5 3 0 2 6-5 9
3 AEK Larnaca 5 1 2 2 5-7 5
4 Ludogoreţ 5 0 3 2 4-6 3
 
► Grupa B
Rosenborg Trondheim - Celtic Glasgow 0-1
A marcat: Scott Sinclair 42.
 
RB Salzburg - RB Leipzig 1-0
A marcat: Fredrik Gulbrandsen 74.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Salzburg 5 5 0 0 15-5 15
2 Celtic 5 3 0 2 5-6 9
3 RB Leipzig 5 2 0 3 8-7 6
4 Rosenborg BK 5 0 0 4 3-13 0
 
► Grupa C
Bordeaux - Slavia Praga 2-0
Au marcat: Nicolas de Preville 49, Jules Kounde 90+5.
 
Zenit Sankt Petersburg - FC Copenhaga 1-0
A marcat: Robert Mak 59.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Zenit 5 3 2 0 6-3 11
2 Slavia Praga 5 2 1 2 2-3 7
3 FC Copenhaga 5 1 2 2 3-4 5
4 Girondins Bordeaux 5 1 1 3 5-6 4
 
► Grupa D
Anderlecht Bruxelles - Spartak Trnava 0-0
 
Fenerbahce Istanbul - Dinamo Zagreb 0-0
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Dinamo Zagreb 5 4 1 0 11-3 13
2 Fenerbahce 5 2 2 1 7-6 8
3 Spartak Trnava 5 1 1 3 3-7 4
4 Anderlecht 5 0 2 3 2-7 2
 
► Grupa E
Qarabag FK - Sporting Lisabona 1-6
Au marcat: Abdellah Zoubir 14, respectiv Bas Dost 5 - penalty, Bruno Fernandes 20, 75, Nani 33, Abdoulaye Diaby 65, 82.
 
Vorskla Poltava - Arsenal Londra 0-3, la Kiev
Au marcat: Emile Smith-Rowe 11, Aaron Ramsey 27 - penalty, Joseph Willock 41.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Arsenal 5 4 1 0 11-2 13
2 Sporting 5 3 1 1 10-3 10
3 Vorskla Poltava 5 1 0 4 4-10 3
4 Qarabag FK 5 1 0 4 2-12 3
 
► Grupa F
AC Milan - F91 Dudelange 5-2
Au marcat: Patrick Cutrone 21, Stelvio Cruz (autogol) 66, Hakan Calhanoglu 70, Tom Schnell (autogol) 78, Fabio Borini 81, respectiv Dominik Stolz 39, David Turpel 49.
 
Real Betis Sevilla - Olympiakos Pireu 1-0
A marcat: Sergio Canales 39.
Sergio Leon (Betis) a ratat un penalty în min. 18.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Real Betis 5 3 2 0 7-2 11
2 AC Milan 5 3 1 1 11-6 10
3 Olympiakos 5 2 1 2 8-5 7
4 F91 Dudelange 5 0 0 5 3-16 0
 
► Grupa G
Spartak Moscova - Rapid Viena 1-2
Au marcat: Ze Luis 20, respectiv Mert Muldur 80, Philipp Schobesberger 90+1.
 
Glasgow Rangers - Villarreal 0-0
Cartonaş roşu: Daniel Candeias (Rangers, 45).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Villarreal CF 5 1 4 0 10-5 7
2 Rapid Viena 5 2 1 2 5-9 7
3 Rangers 5 1 3 1 8-7 6
4 Spartak Moscova 5 1 2 2 8-10 5
 
► Grupa H
Apollon Limassol - Lazio Roma 2-0
Au marcat: David Faupala 31, Sasa Markovic 82.
 
Eintracht Frankfurt - Olympique Marseille 4-0
Au marcat: Luka Jovic 2, 67, Luiz Gustavo (autogol) 17, Bouna Sarr (autogol) 62.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Eintracht Frankfurt 5 5 0 0 15-4 15
2 Lazio 5 3 0 2 8-9 9
3 Apollon Limassol 5 1 1 3 7-9 4
4 Olympique Marseille 5 0 1 4 5-13 1
 
► Grupa I
Malmo FF - KRC Genk 2-2
Au marcat: Oscar Lewicki 65, Marcus Antonsson 67, respectiv Alejandro Pozuelo 42, Joseph Paintsil 53.
 
Sarpsborg 08 - Beşiktaş Istanbul 2-3
Au marcat: Rashad Muhammed 1, Tobias Heintz 6, respectiv Jeremain Lens 62, 90, Vagner Love 66.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 KRC Genk 5 2 2 1 10-8 8
2 Beşiktaş 5 2 1 2 9-10 7
3 Malmo FF 5 1 3 1 6-6 6
4 Sarpsborg 08 FF 5 1 2 2 8-9 5
 
► Grupa J
FC Krasnodar - Akhisarspor 2-1
Au marcat: Iuri Gazinski 49, Ari 57, respectiv Serginho 24.
 
Standard Liege - Sevilla FC 1-0
A marcat: Moussa Djenepo 62.
Cartonaş roşu: Pablo Sarabia (Sevilla, 68).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Krasnodar 5 4 0 1 8-5 12
2 Sevilla FC 5 3 0 2 15-6 9
3 Standard Liege 5 3 0 2 7-9 9
4 Akhisar Belediyespor 5 0 0 5 4-15 0
 
► Grupa K
FC Astana - Dinamo Kiev 0-1
A marcat: Benjamin Verbic 29.
 
FK Jablonec - Stade Rennes 0-1
A marcat: Clement Grenier 55.
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Dinamo Kiev 5 3 2 0 10-6 11
2 FC Astana 5 2 2 1 7-5 8
3 Stade Rennais 5 2 0 3 6-8 6
4 FK Jablonec 5 0 2 3 5-8 2
 
► Grupa L
BATE Borisov - Vidi FC 2-0
Au marcat: Nikolai Signevici 22, Mirko Ivanic 85.
 
Chelsea Londra - PAOK Salonic 4-0
Au marcat: Olivier Giroud 27, 37, Callum Hudson-Odoi 60, Alvaro Morata 78.
Cartonaş roşu: Evgheni Haceridi (PAOK, 7).
 
clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Chelsea 5 5 0 0 10-1 15
2 BATE Borisov 5 2 0 3 6-8 6
3 Vidi FC 5 2 0 3 3-5 6
4 PAOK 5 1 0 4 4-9 3






Taguri: Zenit Sankt Petersburg    Fenerbahce    Sporting Lisabona    Betis Sevilla    Dinamo Kiev   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Slavia Praga, Celtic şi Olympiakos Pireu, calificate în şaisprezecimile Europa League; AC Milan, eliminată

Slavia Praga, formaţie la care joacă românul Alexandru Băluţă, Celtic Glasgow şi Olympiakos Pireu s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la...

Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs, delegaţi la meciuri din Europa League

Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs au fost delegaţi de Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) la meciuri din etapa a şasea, ultima, a grupelor Europa League, programate joi....

Remiză pentru Ludogoreţ Razgrad în Europa League

Formaţia Ludogoreţ Razgrad, cu Cosmin Moţi integralist şi Claudiu Keşeru pe teren până în minutul 84, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa...

Europa League: Eşec pentru PAOK, 0-2 la Salonic cu MOL Vidi FC

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alin Toşca în componenţă, a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa MOL Vidi FC,...

Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia

PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a învins-o pe FC BATE Borisov cu scorul de 4-1, joi, în deplasare, în etapa a doua a grupelor...

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima...

Europa League: PAOK Salonic, într-o grupă cu Chelsea, BATE Borisov şi Vidi

Vicecampioana Greciei la fotbal, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, le va avea ca adversare pe Chelsea (Anglia), BATE Borisov (Belarus) şi Vidi (Ungaria) în Grupa L a...

Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, singurele echipe învingătoare în deplasare în Europa League

Doar trei echipe, Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.  ...

Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

 Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea...

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar...

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca...




Top News

-Derby-ul FCSB - CFR Cluj se va juca pe Arena Naţională

-Slavia Praga, Celtic şi Olympiakos Pireu, calificate în şaisprezecimile Europa League; AC Milan, eliminată

-Devis Mangia: Dinamo vrea să câştige, iar Craiova la fel

-Atletico Paranaense a câştigat Copa Sudamericana la loviturile de departajare

-Lewandowski şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului golgheterilor

-Antrenorul Politehnicii Iaşi, Flavius Stoican, suspendat două jocuri de Comisia de Disciplină a FRF

-Olympique Lyon a completat tabloul echipelor calificate în optimile Ligii Campionilor




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adi Rocha
Brazilia
33 ani

Allan Simonsen
Danemarca
66 ani

Communar. Niccolai
Italia
72 ani

Cosmin Contra
România
43 ani

Darley
Brazilia
29 ani

Dorel Stoica
România
40 ani

George Gavrilaș
România
28 ani

Győző Martos
Ungaria
69 ani

Joe Jordan
Scoția
67 ani

Martin Škrtel
Slovacia
34 ani

Matías Delgado
Argentina
36 ani

Mehmet Aurélio
Turcia
41 ani

Miloš Mihajlov
Serbia
36 ani

Nicola Vasile
România
34 ani

Pierre Lasogga
Germania
27 ani

Piet Schrijvers
Olanda
72 ani

Rabah Madjer
Algeria
60 ani

Roman Pavlyuchenko
Rusia
37 ani

Steven N'Zonzi
Franța
30 ani

Zlatan Ljubijankić
Slovenia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2018-2019


Liga 1 2018-2019
14.12.2018 Concordia Chiajna CSM Politehnica Iaşi C
15.12.2018 FC Voluntari
14:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
15.12.2018 Gaz Metan Mediaș
17:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.12.2018 Dinamo București
20:00
CS Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
16.12.2018 Dunărea Călărași
14:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
16.12.2018 FC Botoșani
20:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
17.12.2018 FC Viitorul
20:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 40
2. Fotbal Club FCSB 37
3. CS Universitatea Craiova 35
4. FC Viitorul 33
5. Gaz Metan Mediaș 28
6. Astra Giurgiu 27
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 27
8. CSM Politehnica Iaşi 27
9. FC Botoșani 23
10. FC Hermannstadt 22
11. Dinamo București 19
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 11
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro