Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Pronosticuri 14.02.2019 - 00:00

Biletul zilei la pariuri - 14.02.2019

Biletul zilei la pariuri - 14.02.2019
RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi 14 februarie 2019, format din două meciuri din şaisprezecimile de finală ale Europa League.

FC BATE Borisov - Arsenal Londra

De la ora 19:55 se va disputa pe "Borisov Arena" din Borisov, meciul FC BATE Borisov - Arsenal Londra, în şaisprezecimile de finală ale Ligii Campionilor. FC BATE Borisov a terminat din nou pe primul loc în Vyscha Liga, unde are 13 titluri consecutive, fiind mereu peste Dinamo Minsk, Shakhter Soligorsk, FC Vitebsk, Dinamo Brest, FC Gomel sau Torpedo Zhodino. Totuşi, echipa antrenată de Alyaksey Baha reuşeşte să facă performanţă şi în cupele europene, deşi provine dintr-o ţară săracă şi un campionat slab. Cea mai puternică echipă din Belarus a reuşit să se califice în faza grupelor şi mai mult, s-a calificat în şaisprezecimi. Grupa L a fost câştigată de Chelsea 17p, care a fost urmată de FC BATE Borisov 9p, MOL Vidi FC Székesfehérvár 7p şi PAOK Salonic a lui Răzvan Lucescu 3p. Arsenal Londra nu a avut probleme în Grupa E, unde s-a clasat pe primul loc, după ce a avut 5 victorii şi un egal. "Tunarii" au avut 16p, fiind urmaţi de Sporting Lisabona 13p, Vorskla Ppltava 3p şi Qarabağ FK 3p. Echipa antrenată de spaniolul Unai Emery va juca în şaisprezecimi cu FC BATE Borisov şi în mod normal nu ar trebui să rateze calificarea în optimi, mai ales că adversara nu are meciuri oficiale de la începutul lunii decembrie. Englezii vor să câştige Europa League, pentru că sunt în pericol de a rata din nou calificarea în Liga Campionilor şi doar aşa ar reuşi să revină în această competiţie şi să-şi salveze sezonul. FC BATE Borisov şi Arsenal s-au mai întâlnit în Grupa H din Europa League pe 28.09.2017 şi 07.12.2017, englezii câştigând cu 4-2 şi 6-0.

Malmö FF - Chelsea Londra

Malmö FF a dat lovitura în acest sezon în cupele europene, unde a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor, dar a reuşit să treacă de faza grupelor în Europa League. Echipa antrenată de Uwe Rösler, care a eliminat-o din Liga Campionilor pe CFR Cluj, a terminat pe locul 2 în Grupa I din Europa League, cu 9p, după KRC Genk 11p, dar înaintea lui Beşiktaş İstanbul 7p şi Sarpsborg 08 FF 5p. "Di blåe" au terminat pe locul 3 în Allsvenskan, cu 58p, după campioana AIK Fotboll 67p şi IFK Norrköping 65p. Campionatul Suediei va reveni pe 31 martie, astfel că Malmö FF nu va avea meciuri oficiale, ceea ce este un dezavantaj. Chelsea vine după o mare umilinţă în Premier League, unde a fost surclasată pe "Etihad" cu 6-0 de Manchester City, iar antrenorul italian Maurizio Sarri este aproape de a fi demis. "The Blues" au ajuns pe locul 6 în clasament, însă deocamdată situaţia nu este gravă, pentru că sunt doar la 1p de locul 4, ultimul de Liga Campionilor, pe care se află Manchester United. În acest week-end Chelsea va juca cu Manchester United, iar jucătorii sunt concentraţi la acest meci, însă ca să-şi mai revină un pic, au nevoie de un succes şi în Suedia. Chelsea a avut 5 victorii şi un egal în Grupa L din Europa League, unde s-a clasat pe primul loc cu 16p, fiind urmată de FC BATE Borisov 9p, MOL Vidi FC Székesfehérvár 7p şi PAOK Salonic 3p. Patronul rus Roman Abramovich este foarte supărat de locul ocupat de Chelsea, de înfrângerile recente cu AFC Bournemouth (0-4) sau Manchester City (0-6) şi vrea să-l demită pe Maurizio Sarri şi să-l înlocuiască cu argentinianul Mauricio Pochettino de la Tottenham Hotspur.

BILETUL:

FC BATE Borisov - Arsenal Londra:
pronostic 2 | 1.44 Betfair

Malmö FF - Chelsea Londra: pronostic peste 2,5 goluri | 1.61 Betfair

COTA FINALA: 2.33 Betfair

 







Taguri: Biletul zilei    pariuri    Europa League    FC BATE Borisov    Arsenal Londra    Malmö FF    Chelsea Londra   

Comenteaza

Ultimele stiri - Pronosticuri

Biletul zilei la pariuri - 26.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 26 martie 2019, format din două meciuri, ambele din preliminariile EURO 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.13 pe...

Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 24 martie 2019, format din două meciuri, ambele din preliminariile Euro 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.15...

Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 23 martie 2019, format din trei meciuri, toate din preliminariile Euro 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.11 pe...

Biletul zilei la pariuri - 21.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 22 martie 2019, format din trei meciuri, toate din preliminariile Euro 2020. Vă propunem un bilet la o cotă de 2.26 pe...

Biletul zilei la pariuri - 20.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de miercuri, 20 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Egiptului (Egyptian Premier League), iar al doilea din...

Biletul zilei la pariuri - 19.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de marţi, 18 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul României (Liga 2), iar al doilea din campionatul Scoţiei...

Biletul zilei la pariuri - 18.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de luni, 18 martie 2019, format din două meciuri, ambele din campionatul României (Liga 1). Concordia Chiajna - FC Hermannstadt...

Biletul zilei la pariuri - 17.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de duminică, 17 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Turciei (Süper Lig), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 16.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de sâmbătă, 16 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Turciei (Süper Lig), iar celălalt din campionatul...

Biletul zilei la pariuri - 15.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de vineri, 15 martie 2019, format din două meciuri, unul din campionatul Turciei (Süper Lig), iar celălalt din campionatul Germaniei...

Biletul zilei la pariuri - 14.03.2019

RomanianSoccer vă prezintă mai jos biletul zilei din fotbal de joi, 14 martie 2019, format din două meciuri, ambele din optimile de finală ale Europa League, manşa a doua. Arsenal Londra -...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 26.03.2019

-Chipciu: Este o înfrângere dureroasă; Ne-a lipsit mai multă încredere

-Cosmin Contra: Au fost două reprize total diferite, jucătorii merită felicitaţi pentru a doua parte

-Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

-Preliminarii EURO 2020: Suedia - Romania 2-1

-Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

-Dan Petrescu a semnat un contract valabil trei sezoane cu CFR Cluj




S-au nascut azi

Aliou Cissé
Senegal
43 ani

Archibald Gemmill
Scoția
72 ani

Benoît Assou-Ekotto
Camerun
35 ani

Christophe Dugarry
Franța
47 ani

Cristiano Del Grosso
Italia
36 ani

Daniel Chiriță
România
45 ani

Davor Vugrinec
Croația
44 ani

Enzo Zidane
Franța
24 ani

Franz Oberacher
Austria
65 ani

Helmut Kremers
Germania
70 ani

Ifeanyi Emeghara
Nigeria
35 ani

Ivaylo Petkov
Bulgaria
43 ani

Jacek Bąk
Polonia
46 ani

Ján Zlocha
Cehoslovacia
77 ani

Junmin Hao
China
32 ani

Karim Saidi
Tunisia
36 ani

Luca Ceccarelli
Italia
36 ani

Luis Oliveira
Belgia
50 ani

Marcelo Delgado
Argentina
46 ani

Nicolae Mitea
România
34 ani

Octavian Gheorghiță
România
41 ani

R a m i r e s
Brazilia
32 ani

Robert Hodorogea
România
24 ani

Ruud Krol
Olanda
70 ani

Tomáš Ujfaluši
Cehia
41 ani

Walter Martínez
Honduras
37 ani

Włodzimierz Ciołek
Polonia
63 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
23.03.2019 Luceafărul Oradea Aerostar Bacău C
23.03.2019 Metaloglobus București SSC Farul Constanţa C
23.03.2019 Pandurii Târgu-Jiu Dacia Unirea Brăila C
23.03.2019 CS Balotești Ripensia Timișoara C
23.03.2019 Academica Clinceni UTA Arad C
24.03.2019 ACS Energeticianul Petroșani
11:00
CS Mioveni   C
24.03.2019 FC Snagov
13:00
ACS Poli Timișoara   C
24.03.2019 Chindia Târgoviște
15:30
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
24.03.2019 ASU Politehnica Timişoara
18:00
Petrolul Ploiești   C
24.03.2019 Universitatea Cluj
20:00
FC Argeș Pitești   C


1. Academica Clinceni 58
2. Universitatea Cluj 56
3. FC Snagov 55
4. Chindia Târgoviște 54
5. Petrolul Ploiești 53
6. FC Argeș Pitești 43
7. CS Mioveni 36
8. UTA Arad 35
9. Pandurii Târgu-Jiu 32
10. Metaloglobus București 32
11. ACS Energeticianul Petroșani 31
12. Luceafărul Oradea 31
13. Ripensia Timișoara 30
14. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
15. ASU Politehnica Timişoara 28
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. Dacia Unirea Brăila 15
20. ACS Poli Timișoara 14
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro