Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri


nu exista stiri


Top News

-Spania - La Liga - Etapa 25

-Cupa României - sferturi de finală - rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 26

-Italia - Serie A - Etapa 24

-Germania - Bundesliga - Etapa 23

-Liga Campionilor - optimi de finală - tur




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

S-au nascut azi

Adam Watts
Anglia
33 ani

Antonio Sanabria
Paraguay
25 ani

Ariel Ortega
Argentina
47 ani

Bogdan Shust
Ucraina
35 ani

Carlos Gallo
Brazilia
65 ani

Cătălin Vlaicu
România
36 ani

Dadá Maravilha
Brazilia
75 ani

Daniel Klewer
Germania
44 ani

Dominic Maroh
Slovenia
34 ani

Dorin Toma
România
44 ani

Dumitru Copil
România
31 ani

ERZGEBIRGE AUE
Germania
75 ani

Fran Mérida
Spania
31 ani

Francisco Gallego
Spania
77 ani

Hrvoje Čale
Croația
36 ani

Jean-Philippe Mendy
Franța
34 ani

Jorge Molino
Spania
33 ani

José Araquistáin
Spania
84 ani

Juan Oleniak
Argentina
79 ani

Kenny Dalglish
Scoția
70 ani

Kubilay Türkyilmaz
Elveția
54 ani

Landon Donovan
SUA
39 ani

Lucas Jackson
Brazilia
40 ani

Marius Șumudică
România
50 ani

Maximiliano Oliva
Argentina
31 ani

Mirsad Baljić
Yugoslavia
59 ani

Mladen Krstajić
Serbia
47 ani

Nenad Kutlačć
Bosnia
40 ani

Omar Bravo
Mexic
41 ani

Paweł Janas
Polonia
68 ani

Philippe Mahut
Franța
65 ani

Pierluigi Casiraghi
Italia
52 ani

Plamen Getov
Bulgaria
62 ani

Rafael Rocha
Brazilia
32 ani

Robbie Blake
Anglia
45 ani

Rodrigo Pastorini
Uruguay
31 ani

Srdjan Luchin
România
35 ani

Tamir Cohen
Israel
37 ani

Tinel Petre
România
47 ani

Tom de Mul
Belgia
35 ani

Tommy Svensson
Suedia
76 ani

Vyacheslav Malafeev
Rusia
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2020-2021


Liga 1 2020-2021
26.02.2021 Dinamo București FC Viitorul C
27.02.2021 Gaz Metan Mediaş FC UTA Arad C
27.02.2021 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
27.02.2021 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
28.02.2021 FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
28.02.2021 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
01.03.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C
01.03.2021 CFR 1907 Cluj FC Argeș Pitești C


1. Fotbal Club FCSB 54
2. CFR 1907 Cluj 54
3. Universitatea Craiova 47
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 40
5. FC Botoșani 37
6. Academica Clinceni 36
7. FC UTA Arad 33
8. Chindia Târgoviște 32
9. FC Argeș Pitești 30
10. Astra Giurgiu 29
11. FC Viitorul 28
12. Gaz Metan Mediaş 28
13. Dinamo București 26
14. FC Voluntari 24
15. FC Hermannstadt 22
16. CSM Politehnica Iaşi 16
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.02.2021 Gloria Buzău Rapid București C
26.02.2021 Universitatea Cluj CSM Slatina C
27.02.2021 Unirea Slobozia ASU Poli Timişoara C
27.02.2021 Metaloglobus București Aerostar Bacău C
27.02.2021 CS Mioveni ACS Comuna Recea C
27.02.2021 CSM Reșița Dunărea Călărași C
27.02.2021 Ripensia Timișoara AFK Csíkszereda C
28.02.2021 Farul Constanța Viitorul Târgu-Jiu C
28.02.2021 Pandurii Târgu-Jiu Petrolul Ploiești C
02.03.2021 Concordia Chiajna Universitatea Craiova C


1. Universitatea Craiova 31
2. ASU Poli Timişoara 28
3. Petrolul Ploiești 27
4. Farul Constanța 27
5. Dunărea Călărași 27
6. Rapid București 27
7. Universitatea Cluj 26
8. AFK Csíkszereda 25
9. Viitorul Târgu-Jiu 25
10. Metaloglobus București 24
11. CS Mioveni 24
12. Gloria Buzău 22
13. CSM Reșița 18
14. Concordia Chiajna 17
15. Ripensia Timișoara 17
16. ACS Comuna Recea 16
17. Unirea Slobozia 16
18. CSM Slatina 13
19. Aerostar Bacău 9
20. Pandurii Târgu-Jiu 7
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017