Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

31.01.2022 - 22:00
Liga 1 - Etapa 23: CFR Cluj - FC Botoșani 1-1
FC Botoşani şi-a îndeplinit obiectivul în meciul disputat în Gruia cu CFR Cluj, câştigând 1 punct. Scorul final a fost 1-1, "alb-vişinii" înscriind...

31.01.2022 - 13:59
Cursa premiilor senzaționale la Unibet: Câștigă unul din 5 automobile BMW sau o parte din 153.000 RON
O nouă campanie promoțională a fost anunțată de operatorul de jocuri de noroc online Unibet. De această dată, marile premii constau în 5 super automobile BMW. Alături de acestea, prin...


31.01.2022 - 13:45
O clujeancă a luat la NetBet jackpotul RECORD de 1,6 milioane! "Voi investi în afaceri"
Cum ar fi să îți începi săptămâna cu 1,6 milioane de lei mai mult în cont? Cei mai mulți nu știm acest răspuns, dar Mădălina C., o jucătoare NetBet Cazino, știe chiar din propria...


Top News

-Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 12: Chindia Târgovişte - Rapid Bucureşti 2-1

-Liga 1 - Etapa 12: FC Botoşani - Universitatea Cluj 1-1

-Liga 1 - Etapa 12: Fotbal Club FCSB - FC Argeş Piteşti 3-2

-Liga 1 - Etapa 12: Farul Constanţa - FC UTA Arad 2-0

-Liga 1 - Etapa 12: FC Hermannstadt - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

-Liga 1 - Etapa 12: CFR Cluj - Petrolul Ploieşti 1-1




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

S-au nascut azi

Adrian Baldovin
România
51 ani

André Pinto
Portugalia
33 ani

Antonio Careca
Brazilia
62 ani

Antonio di Gennaro
Italia
64 ani

Atanas Bornosuzov
Bulgaria
43 ani

Bertrand Crasson
Belgia
51 ani

Daniel Toribio
Spania
34 ani

Davide Petrucci
Italia
31 ani

Denilson Gabionetta
Brazilia
37 ani

Fabien Boudarène
Franța
44 ani

Ionuț Tătaru
România
33 ani

Jádson
Brazilia
39 ani

Jonathan Morsay
Suedia
25 ani

Juan Manuel Vargas
Peru
39 ani

Julio César Cáceres
Paraguay
43 ani

K-tin Zyryanov
Rusia
45 ani

Kenwyne Jones
Trinidad Tobago
38 ani

Lee Nicholls
Anglia
30 ani

Luigi Vitale
Italia
35 ani

Rustam Khudzhamov
Ucraina
40 ani

Valeri Domovchiyski
Bulgaria
36 ani

Vincenzo Grella
Australia
43 ani

Vladimir Bogdanović
Serbia
36 ani

Wellington
Brazilia
35 ani

Wilfred Agbonavbare
Nigeria
56 ani

William Donachie
Scoția
71 ani

Zlatko Dedić
Slovenia
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2022-2023


Liga 1 2022-2023
30.09.2022
Cronica
CS Universitatea Craiova FC Voluntari C
01.10.2022
Cronica
CS Mioveni FC Universitatea Craiova C
01.10.2022
Cronica
CFR 1907 Cluj Petrolul Ploiești C
02.10.2022
Cronica
FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.10.2022
Cronica
Farul Constanța FC UTA Arad C
02.10.2022
Cronica
Fotbal Club FCSB FC Argeș Pitești C
03.10.2022
Cronica
FC Botoșani Universitatea Cluj C
03.10.2022
Cronica
Chindia Târgoviște Rapid București C


1. Farul Constanța 27
2. Rapid București 24
3. FC Hermannstadt 22
4. CFR 1907 Cluj 21
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
6. CS Universitatea Craiova 18
7. Petrolul Ploiești 17
8. FC Universitatea Craiova 15
9. FC UTA Arad 15
10. FC Voluntari 13
11. FC Argeș Pitești 13
12. FC Botoșani 13
13. Fotbal Club FCSB 11
14. Universitatea Cluj 11
15. CS Mioveni 7
16. Chindia Târgoviște 6
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017