Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri: optimi



29.10.2018 - 18:19
Programul meciurilor din optimile Cupei României
Marţi, miercuri şi joi sunt programate meciurile din optimile de finală ale Cupei României. În competiţie se mai află 12 echipe din Liga 1, două din Liga 2 şi două din Liga 3....

29.10.2018 - 18:19
Programul meciurilor din optimile Cupei României
Marţi, miercuri şi joi sunt programate meciurile din optimile de finală ale Cupei României. În competiţie se mai află 12 echipe din Liga 1, două din Liga 2 şi două din Liga 3....


04.07.2018 - 08:00
CM 2018: Tabloul fazei eliminatorii
Suedia şi Anglia, care vor fi adversare, au completat tabloul sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după meciurile de marţi.   OPTIMILE DE FINALĂ...

04.07.2018 - 08:00
CM 2018: Tabloul fazei eliminatorii
Suedia şi Anglia, care vor fi adversare, au completat tabloul sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după meciurile de marţi.   OPTIMILE DE FINALĂ...


03.07.2018 - 19:10
CM 2018 - optimi: Suedia - Elveţia 1-0
Selecţionata Suediei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins Elveţia cu scorul de 1-0 (0-0), marţi, pe stadionul din Sankt...

03.07.2018 - 19:10
CM 2018 - optimi: Suedia - Elveţia 1-0
Selecţionata Suediei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins Elveţia cu scorul de 1-0 (0-0), marţi, pe stadionul din Sankt...


02.07.2018 - 19:15
CM 2018 - optimi: Brazilia - Mexic 2-0
Selecţionata Braziliei s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2-0 (0-0),...

02.07.2018 - 19:15
CM 2018 - optimi: Brazilia - Mexic 2-0
Selecţionata Braziliei s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2-0 (0-0),...


02.07.2018 - 00:29
CM 2018 - optimi: Croaţia - Danemarca 1-1, 2-3p
Echipa Croaţiei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins formaţia Danemarcei cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare, 1-1...

02.07.2018 - 00:29
CM 2018 - optimi: Croaţia - Danemarca 1-1, 2-3p
Echipa Croaţiei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins formaţia Danemarcei cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare, 1-1...


01.07.2018 - 21:00
CM 2018 - optimi: Spania - Rusia 1-1, 3-4p
Selecţionata Rusiei a învins surprinzător reprezentativa Spaniei cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri, duminică, pe Stadionul Lujniki din...

01.07.2018 - 21:00
CM 2018 - optimi: Spania - Rusia 1-1, 3-4p
Selecţionata Rusiei a învins surprinzător reprezentativa Spaniei cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri, duminică, pe Stadionul Lujniki din...


08.03.2018 - 00:30
Liga Campionilor - optimi: Tottenham Hotspur - Juventus Torino 1-2
Juventus Torino s-a calificat, miercuri seara, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Tottenham Hotspur cu scorul de 2-1 (0-1), la Londra,...

08.03.2018 - 00:30
Liga Campionilor - optimi: Tottenham Hotspur - Juventus Torino 1-2
Juventus Torino s-a calificat, miercuri seara, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Tottenham Hotspur cu scorul de 2-1 (0-1), la Londra,...


07.03.2018 - 00:25
Liga Campionilor - optimi: Paris Saint-Germain - Real Madrid 1-2
Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 2-1,...

07.03.2018 - 00:25
Liga Campionilor - optimi: Paris Saint-Germain - Real Madrid 1-2
Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 2-1,...


07.03.2018 - 00:15
Liga Campionilor - optimi: FC Liverpool - FC Porto 0-0
FC Liverpool s-a calificat, marţi seara, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după 0-0 pe teren propriu cu FC Porto, în manşa secundă a optimilor de finală ale...

07.03.2018 - 00:15
Liga Campionilor - optimi: FC Liverpool - FC Porto 0-0
FC Liverpool s-a calificat, marţi seara, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după 0-0 pe teren propriu cu FC Porto, în manşa secundă a optimilor de finală ale...


07.12.2017 - 00:00
Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și Porto s-au calificat în optimile Ligii Campionilor
Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și FC Porto s-au calificat, miercuri seara, în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, odată cu ultimele meciuri din faza grupelor...

07.12.2017 - 00:00
Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și Porto s-au calificat în optimile Ligii Campionilor
Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și FC Porto s-au calificat, miercuri seara, în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, odată cu ultimele meciuri din faza grupelor...


16.03.2017 - 17:04
Europa League: Echipele probabile ale partidelor de joi
Joi seară, se joacă manşa a doua a optimilor de finală ale Europa League. Cele mai interesante se anunţă duelurile dintre Roma şi Lyon, după ce în tur s-au impus francezii cu 4-2 şi...

16.03.2017 - 17:04
Europa League: Echipele probabile ale partidelor de joi
Joi seară, se joacă manşa a doua a optimilor de finală ale Europa League. Cele mai interesante se anunţă duelurile dintre Roma şi Lyon, după ce în tur s-au impus francezii cu 4-2 şi...


10.03.2017 - 11:41
KRC Genk, cu un pas in sferturi | AS Roma a capotat la Lyon
KRC Genk, echipă care a eliminat-o pe Astra Giurgiu, este ca și calificată în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, după ce a învins o altă formație belgiană, KAA...

10.03.2017 - 11:41
KRC Genk, cu un pas in sferturi | AS Roma a capotat la Lyon
KRC Genk, echipă care a eliminat-o pe Astra Giurgiu, este ca și calificată în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, după ce a învins o altă formație belgiană, KAA...


09.03.2017 - 11:59
Europa League: Programul meciurilor de joi
Opt partide din prima manșă a Europa League sunt programate joi seară. Echipa la care este legitimat Andrei prepeliță, FK Rostov, va da piept pe teren propriu cu Manchester United. Formația...

09.03.2017 - 11:59
Europa League: Programul meciurilor de joi
Opt partide din prima manșă a Europa League sunt programate joi seară. Echipa la care este legitimat Andrei prepeliță, FK Rostov, va da piept pe teren propriu cu Manchester United. Formația...


23.02.2017 - 02:44
Liga Campionilor: Sevilla FC - Leicester City 2-1 | Calificarea in sferturi inca se joaca

Sevilla FC a învins formația engleză Leicester City cu scorul de 2-1 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-un meci din prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la...

23.02.2017 - 02:44
Liga Campionilor: Sevilla FC - Leicester City 2-1 | Calificarea in sferturi inca se joaca

Sevilla FC a învins formația engleză Leicester City cu scorul de 2-1 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-un meci din prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la...



23.02.2017 - 00:05
Schalke 04, Manchester United si FC Krasnodar, primele echipe calificate in optimile Europa League

Schalke 04, Manchester United și FC Krasnodar sunt primele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, după meciurile din manșa a doua a șaisprezecimilor de...

23.02.2017 - 00:05
Schalke 04, Manchester United si FC Krasnodar, primele echipe calificate in optimile Europa League

Schalke 04, Manchester United și FC Krasnodar sunt primele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, după meciurile din manșa a doua a șaisprezecimilor de...



15.12.2016 - 22:38
Cupa Romaniei - optimi: Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti 1-3
Dinamo București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins-o în deplasare pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 3-1 (0-0), în ultimul meci...

15.12.2016 - 22:38
Cupa Romaniei - optimi: Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti 1-3
Dinamo București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins-o în deplasare pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 3-1 (0-0), în ultimul meci...


15.12.2016 - 15:40
Cupa Romaniei - optimi: Luceafarul Oradea - Astra Giurgiu 1-3
Astra Giurgiu s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a dispus în deplasare cu scorul de 3-1 (1-1) de formația de liga a doua Luceafărul Oradea....

15.12.2016 - 15:40
Cupa Romaniei - optimi: Luceafarul Oradea - Astra Giurgiu 1-3
Astra Giurgiu s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a dispus în deplasare cu scorul de 3-1 (1-1) de formația de liga a doua Luceafărul Oradea....


14.12.2016 - 19:24
Cupa Romaniei - optimi: FC Voluntari - ASA Targu-Mures 3-0
Formaţia FC Voluntari a învins echipa ASA Târgu-Mureş, scor 3-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Pentru FC Voluntari au marcat Doru Popadiuc (42), Lucian Cazan...

14.12.2016 - 19:24
Cupa Romaniei - optimi: FC Voluntari - ASA Targu-Mures 3-0
Formaţia FC Voluntari a învins echipa ASA Târgu-Mureş, scor 3-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Pentru FC Voluntari au marcat Doru Popadiuc (42), Lucian Cazan...


14.12.2016 - 12:20
Ioan Andone despre meciul cu Gaz Metan: Intalnim o echipa in forma, dar nu pe Real Madrid sau Barcelona
Antrenorul formaţiei Dinamo, Ioan Andone, consideră că adversarul din optimile de finală ale Cupei României, Gaz Metan Mediaş, este o echipă care traversează o perioadă bună, dar nu e...

14.12.2016 - 12:20
Ioan Andone despre meciul cu Gaz Metan: Intalnim o echipa in forma, dar nu pe Real Madrid sau Barcelona
Antrenorul formaţiei Dinamo, Ioan Andone, consideră că adversarul din optimile de finală ale Cupei României, Gaz Metan Mediaş, este o echipă care traversează o perioadă bună, dar nu e...


13.12.2016 - 22:30
Cupa Romaniei - optimi: CFR Cluj - CSM Politehnica Iasi 2-0
CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marți seara, după ce a învins-o pe CSM Politehnica Iași cu scorul de 2-0 (1-0), pe Stadionul "Dr. Constantin...

13.12.2016 - 22:30
Cupa Romaniei - optimi: CFR Cluj - CSM Politehnica Iasi 2-0
CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marți seara, după ce a învins-o pe CSM Politehnica Iași cu scorul de 2-0 (1-0), pe Stadionul "Dr. Constantin...


13.12.2016 - 19:22
Cupa Romaniei - optimi: Dacia Unirea Braila - CS Universitatea Craiova 0-2
Formaţia CS Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Dacia Unirea Brăila, din Liga 2....

13.12.2016 - 19:22
Cupa Romaniei - optimi: Dacia Unirea Braila - CS Universitatea Craiova 0-2
Formaţia CS Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Dacia Unirea Brăila, din Liga 2....


12.12.2016 - 14:14
Bayern Munchen - Arsenal, capul de afis al optimilor Ligii Campionilor
Duelul dintre Bayern München și Arsenal Londra va fi capul de afiș al optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate luni la sediul UEFA de la Nyon...

12.12.2016 - 14:14
Bayern Munchen - Arsenal, capul de afis al optimilor Ligii Campionilor
Duelul dintre Bayern München și Arsenal Londra va fi capul de afiș al optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate luni la sediul UEFA de la Nyon...


12.12.2016 - 08:00
Stadioanele pe care se vor disputa meciurile din optimile de finala ale Cupei Romaniei
Federaţia Română de Fotbal a anunţat că s-au stabilit cele opt stadioane pe care se vor disputa meciurile din optimile de finală ale Cupei României. Timp de trei zile, de marţi până joi,...

12.12.2016 - 08:00
Stadioanele pe care se vor disputa meciurile din optimile de finala ale Cupei Romaniei
Federaţia Română de Fotbal a anunţat că s-au stabilit cele opt stadioane pe care se vor disputa meciurile din optimile de finală ale Cupei României. Timp de trei zile, de marţi până joi,...


10.12.2016 - 15:46
Programul optimilor de finala din Cupa Romaniei
La mijlocul săptămânii se dispută meciurile din optimile de finală ale Cupei României. Partidele se joacă într-o singură manșă. Disputele încep marți și se termină joi. FRF a...

10.12.2016 - 15:46
Programul optimilor de finala din Cupa Romaniei
La mijlocul săptămânii se dispută meciurile din optimile de finală ale Cupei României. Partidele se joacă într-o singură manșă. Disputele încep marți și se termină joi. FRF a...


17.11.2016 - 13:32
Programul partidelor din cadrul optimilor de finala ale Cupei Romaniei
Programul partidelor din cadrul optimilor de finală ale Cupei României la Fotbal a fost stabilit joi, prin tragerea la sorți, la Casa Fotbalului. Jocurile din optimile de finală se dispută în...

17.11.2016 - 13:32
Programul partidelor din cadrul optimilor de finala ale Cupei Romaniei
Programul partidelor din cadrul optimilor de finală ale Cupei României la Fotbal a fost stabilit joi, prin tragerea la sorți, la Casa Fotbalului. Jocurile din optimile de finală se dispută în...




Top News

-Remember: România - Danemarca 1989

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

-Remember: Romania - Slovacia 1994

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 12

-Franta: Ligue 1 - Etapa 13

-Germania: Bundesliga - Etapa 11




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

S-au nascut azi

Alexandru Fronea
România
86 ani

Boris Živković
Croația
44 ani

Cristian Petre
România
52 ani

Diego Gaúcho
Brazilia
38 ani

Drissa Diarrassouba
Coasta de Fildeş
25 ani

Isaiah Osbourne
Anglia
32 ani

John Heitinga
Olanda
36 ani

Josemi
Spania
40 ani

Kalu Uche
Nigeria
37 ani

Lucian Marinof
România
59 ani

Mario Galinović
Croația
43 ani

Octavian Ursu
România
25 ani

Ousman Thiandoum
Senegal
41 ani

Patrick Mboma
Camerun
49 ani

Patrick Osiako
Kenya
33 ani

Paulo Dybala
Argentina
26 ani

Petre Grigoraș
România
55 ani

Robert Pecl
Austria
54 ani

Rui Miguel
Portugalia
36 ani

Sérgio Conceição
Portugalia
45 ani

Sorin Henzel
România
52 ani

Uli Stielike
Germania
65 ani

Volodymyr Yezerskiy
Ucraina
43 ani

Zlatko Kranjčar
Croația
63 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
12.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
Daco-Getica București   C
12.11.2019 Petrolul Ploiești Viitorul Târgu-Jiu C
13.11.2019 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
13.11.2019 Metaloglobus București SSC Farul Constanţa C
13.11.2019 AFK Csíkszereda CSM Reșița C
13.11.2019 Ripensia Timișoara ASU Poli Timişoara C
13.11.2019 Sportul Snagov Turris Oltul Turnu-Măgurele C
13.11.2019 UTA Arad Gloria Buzău C
13.11.2019 Universitatea Cluj Concordia Chiajna C
13.11.2019 CS Mioveni Rapid București C


1. UTA Arad 31
2. CS Mioveni 30
3. Petrolul Ploiești 28
4. Turris Oltul Turnu-Măgurele 27
5. Metaloglobus București 26
6. Rapid București 25
7. SSC Farul Constanţa 25
8. FC Argeș Pitești 25
9. ASU Poli Timişoara 21
10. Viitorul Târgu-Jiu 21
11. AFK Csíkszereda 21
12. Universitatea Cluj 20
13. Gloria Buzău 20
14. Dunărea Călărași 19
15. Concordia Chiajna 19
16. Ripensia Timișoara 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
08.11.2019 Aerostar Bacău Știința Miroslava C
08.11.2019 CSM Foșcani Oțelul Galați C
08.11.2019 FC Botoşani II KSE Târgu-Secuiesc C
08.11.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Sporting Liești C
08.11.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Bucovina Rădăuți C
08.11.2019 CSM Pașcani Şomuz Fălticeni C
08.11.2019 CSU Galați CSM Bacău C
08.11.2019 Foresta Suceava Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 33
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 28
3. Foresta Suceava 26
4. Bucovina Rădăuți 25
5. Oțelul Galați 25
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 17
9. FC Botoşani II 15
10. Şomuz Fălticeni 13
11. Huşana Huşi 13
12. CSU Galați 9
13. CSM Bacău 9
14. Sporting Liești 9
15. KSE Târgu-Secuiesc 8
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
08.11.2019 CS Tunari CSM Medgidia C
08.11.2019 Dacia Unirea Brăila Agricola Borcea C
08.11.2019 Viitorul Ianca CS Afumați C
08.11.2019 Metalul Buzău Unirea Slobozia C
08.11.2019 Recolta Gheorghe Doja Axiopolis Sport Cernavodă C
08.11.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
08.11.2019 Mostiştea Ulmu SC Popeşti Leordeni C
08.11.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Înainte Modelu C


1. Unirea Slobozia 30
2. Mostiştea Ulmu 29
3. CS Afumați 27
4. Înainte Modelu 26
5. CS Tunari 24
6. Metalul Buzău 20
7. Viitorul Ianca 19
8. SC Popeşti Leordeni 18
9. CS Făurei 16
10. Poseidon Limanu 2 Mai 11
11. Agricola Borcea 11
12. CSM Medgidia 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Dacia Unirea Brăila 7
15. Axiopolis Sport Cernavodă 6
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
08.11.2019 Progresul Spartac București Astra Giurgiu II C
08.11.2019 CSM Alexandria Tractorul Cetate C
08.11.2019 FC Brașov Sporting Roșiori-de-Vede C
08.11.2019 FC Pucioasa Olimpic Cetate Râşnov C
08.11.2019 CS Blejoi Unirea Bascov C
08.11.2019 Vediţa Coloneşti CS Balotești C
08.11.2019 CSM Slatina CS Universitatea Craiova II C
08.11.2019 Flacăra Moreni FC Voluntari II C


1. Progresul Spartac București 25
2. CSM Slatina 25
3. CSM Alexandria 22
4. CS Universitatea Craiova II 21
5. Flacăra Moreni 21
6. Vediţa Coloneşti 20
7. Unirea Bascov 19
8. Olimpic Cetate Râşnov 18
9. CS Blejoi 16
10. FC Voluntari II 15
11. FC Brașov 13
12. CS Balotești 11
13. Astra Giurgiu II 10
14. Tractorul Cetate 10
15. FC Pucioasa 9
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
08.11.2019 ACS Poli Timișoara Cetate Deva C
08.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Gloria Lunca Teuz Cernei C
08.11.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CS Hunedoara C
08.11.2019 Progresul Pecica Flacăra Horezu C
08.11.2019 Comunal Dumbrăviţa Universitatea Craiova C
08.11.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii ACSO Filiaşi C
08.11.2019 Viitorul Dăeşti Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
08.11.2019 CS Național Sebiș Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 32
2. Progresul Pecica 22
3. Crișul Chișineu-Criș 21
4. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
5. Șoimii Lipova 19
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. Fortuna Becicherecu-Mic 19
8. Viitorul Dăeşti 18
9. Flacăra Horezu 17
10. CS Hunedoara 16
11. CS Național Sebiș 14
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 12
13. Cetate Deva 12
14. ACSO Filiaşi 11
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 5
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
08.11.2019 Unirea Dej Sănătatea Cluj C
08.11.2019 Unirea Alba-Iulia AFC Odorheiu-Secuiesc C
08.11.2019 SCM Zalău Luceafărul Oradea C
08.11.2019 Viitorul Şelimbăr Industria Galda de Jos C
08.11.2019 Gloria Bistrița Minaur Baia-Mare C
08.11.2019 Avântul Reghin Metalurgistul Cugir C
08.11.2019 CS Sânmartin ACS Comuna Recea C
08.11.2019 CFR 1907 Cluj II Arieșul Turda C


1. ACS Comuna Recea 27
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 23
4. Arieșul Turda 20
5. CS Sânmartin 19
6. Metalurgistul Cugir 17
7. Sănătatea Cluj 16
8. Viitorul Şelimbăr 16
9. Unirea Dej 16
10. CFR 1907 Cluj II 15
11. Gloria Bistrița 15
12. Unirea Alba-Iulia 12
13. Avântul Reghin 12
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
15. SCM Zalău 9
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017