Crystal Palace - Manchester City - 06.04.2015 English version
Data disputării 06.04.2015 - 22:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 06.04.2015 dintre echipele Crystal Palace si Manchester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Glenn Murray, Wilfried Zaha, Jason Puncheon, James McArthur, Joseph Ledley, Martin Kelly, Damien Delaney, Yannick Bolasie, Julián Speroni, Joel Ward, Scott Dann si rezervele: Wayne Hennessey, Brede Hangeland, Dwight Gayle, Hiram Boateng, Shola Ameobi, Yaya Sanogo, Pape SOUARÉ.

Manchester City: Gaël Clichy, Martín Demichelis, Edin Džeko, Fernandinho Luiz Roza, Joe Hart, Vincent Kompany, Jesús Navas, Bacary Sagna, David Silva, Yaya Touré, Sergio Agüero si rezervele: Frank Lampard, Willy Caballero, Fernando Reges, Eliaquim Mangala, James Milner, Samir Nasri, Pablo Zabaleta.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Glenn Murray (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Crystal Palace si Manchester City, Crystal Palace deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Damien Delaney
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Jason Puncheon (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre Crystal Palace si Manchester City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Jason Puncheon
In minutul 66, schimbare, iese atacant Edin Džeko si intra Frank Lampard
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Martín Demichelis
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jesús Navas si intra Samir Nasri
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Yaya Touré (mijlocaș central). In minutul 78 al partidei dintre Crystal Palace si Manchester City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Glenn Murray si intra Yaya Sanogo
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Yannick Bolasie si intra Pape SOUARÉ
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Fernandinho Luiz Roza si intra James Milner
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Wilfried Zaha si intra Dwight Gayle

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Crystal Palace.

Jason PUNCHEON 57’
66’ Edin DZEKO
Frank LAMPARD
68’ Martín DEMICHELIS
77’ Jesús NAVAS
Samir NASRI
2 - 1 78’ Yaya TOURÉ
Glenn MURRAY
Yaya SANOGO
83’
Yannick BOLASIE
Pape SOUARÉ
84’
88’ Luiz FERNANDINHO