Arbitri asistenţi Alexandru Cerei, Florin Neacșu
Arbitru observator Florin Dreve
Observator Romulus Gabor
Spectatori 2.000

Meciul din data 02.03.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Târgu-Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei, Florin Neacșu.

ASA Târgu-Mureș: László SEPSI, Ianis Alin ZICU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ousmane N'DOYE, Gabriel Stelian MUREŞAN, Miroslav MANOLOV, Marius Marcel CONSTANTIN, Claudiu Vasile BUMBA, Florin BEJAN, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Patrice Emery Fongang FEUSSI si rezervele: Sergiu Cătălin HANCA, Nicolás Martín GOROBSOV, Iván GONZÁLEZ López, Dorin Ioan GOGA, Mircea Ionuț AXENTE, János József SZÉKELY, Adrian Ioan VICIU.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Vinko BUDEN, Nicolae CALANCEA, George CÂRJAN, Adrian Ion GHEORGHIU, Alexandru ICHIM, Miloš MARKOVIĆ, Dimitris SIALMAS, Vaidas SLAVICKAS, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Bojan JOVIĆ, Valentin Daniel BALINT, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Răzvan Ionuț GOREA, Rafael Reis KNIEF, Doru POPADIUC, Alexandru Cătălin ALDEA.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Adrian Ion GHEORGHIU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș dreapta). In minutul 27 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Ceahlăul Piatra-Neamț, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ianis Alin ZICU (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ianis Alin ZICU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Alexandru ICHIM
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Ion GHEORGHIU si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Dimitris SIALMAS si intra Doru POPADIUC
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș defensiv). In minutul 47 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 3 - 0.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Stelian MUREŞAN si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vinko BUDEN
In minutul 73, jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vinko BUDEN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Ceahlăul Piatra-Neamț ramane din minutul 73 in 10 jucatori.
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 79, schimbare, iese atacant George CÂRJAN si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 82, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Mircea Ionuț AXENTE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

CÂRJAN
13’ Adrian GHEORGHIU
1 - 0 Claudiu BUMBA 27’
2 - 0 Ianis ZICU 30’
Ianis ZICU 36’
39’ Alexandru ICHIM
45’ WELLYSON
46’ Adrian GHEORGHIU
Sebastian CHITOȘCĂ
46’ Sebastian CHITOȘCĂ
46’ Dimitris SIALMAS