Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Marius Bobe
Arbitru observator Grigore Botescu
Observator Cătălin Popa
Spectatori 2.000

Meciul din data 18.03.2015 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Piatra-Neamț pe stadionul Ceahlăul. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Marius Bobe.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Vaidas SLAVICKAS, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Doru POPADIUC, Miloš MARKOVIĆ, Rafael Reis KNIEF, Alexandru ICHIM, Nicolae CALANCEA, Vinko BUDEN, Valentin Daniel BALINT, Adrian Ion GHEORGHIU si rezervele: Olivér NAGY, Bojan JOVIĆ, Răzvan Ionuț GOREA, George CÂRJAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Christian CHIRIELETTI, Vlad Alexandru ACHIM.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Nicandro BREEVELD, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, GUILHERME Haubert Sityá, Paul PAPP, Andrei PREPELIȚĂ, Raul Andrei RUSESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Cristian IANCU, Ionuț NEAGU II, Florin Constantin NIȚĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA, George Marius ȚUCUDEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 28, schimbare, iese fundaș central Vinko BUDEN si intra Răzvan Ionuț GOREA
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Miloš MARKOVIĆ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Ion GHEORGHIU si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Doru POPADIUC
In minutul 60, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Alexandru ICHIM
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Nicolae CALANCEA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Rafael Reis KNIEF si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 90+2, jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Miloš MARKOVIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Ceahlăul Piatra-Neamț ramane din minutul 90+2 in 10 jucatori.
In minutul 90+6, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Nicolae Claudiu STANCIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Răzvan GOREA
28’
31’ Fernando VARELA
Miloš MARKOVIĆ 31’
55’ Paul PAPP
Adrian GHEORGHIU
Vlad ACHIM
55’
Doru POPADIUC 58’
60’ Raul RUSESCU
Gabriel Cristian IANCU
Alexandru ICHIM 66’
Nicolae CALANCEA 69’
Rafael KNIEF
Sebastian CHITOȘCĂ
70’
86’ Alexandru CHIPCIU