Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu, Adrian Ionescu
Arbitru observator Iulian Dima
Observator Romulus Chihaia
Spectatori 500

Meciul din data 24.05.2015 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Piatra-Neamț pe stadionul Ceahlăul. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu, Adrian Ionescu.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Miloš MARKOVIĆ, Rafael Reis KNIEF, Răzvan Ionuț GOREA, Robert CĂRUȚĂ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Vinko BUDEN, Alexandru BARNA, Valentin Daniel BALINT, Vlad Alexandru ACHIM, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Dimitris SIALMAS si rezervele: Victor Cristian CĂLIN, Paul Cristian MATECIUC, Olivér NAGY, Bojan JOVIĆ, Adrian Ion GHEORGHIU, Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES".

CS Universitatea Craiova: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru MATEIU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Adrian Marius CÂRSTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Andrei Dumitru SIN, Cătălin George STRATON, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Silviu IZVORANU, Nicuşor Silviu BANCU, Costin Romeo CURELEA.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Robert CĂRUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Mihai HERGHELIGIU (atacant). In minutul 37 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese extremă stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Olivér NAGY
In minutul 67, schimbare, iese atacant Adrian Marius CÂRSTEA si intra Ionuț Laurian TÂRNĂCOP
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Dimitris SIALMAS (atacant). In minutul 69 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si CS Universitatea Craiova, Ceahlăul Piatra-Neamț reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Robert CĂRUȚĂ si intra Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș stânga Rafael Reis KNIEF si intra Victor Cristian CĂLIN
In minutul 77, schimbare, iese atacant Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Vinko BUDEN (fundaș central). In minutul 90 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vlad Alexandru ACHIM

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Ceahlăul Piatra-Neamț.

Olivér NAGY
58’
67’ Adrian CÂRSTEA
Ionuț TÂRNĂCOP
1 - 1 Dimitris SIALMAS 69’
Roberto CĂRUȚĂ
Adrian GHEORGHIU
70’
Rafael KNIEF
Victor CĂLIN
76’
77’ Andrei HERGHELIGIU
Costin CURELEA
82’ Alexandru BĂLUȚĂ