Arbitri asistenţi Dragoș Iliescu, Marius Badea
Arbitru observator Marian Balaci
Observator Romulus Gabor
Spectatori 1.000

Meciul din data 27.05.2015 dintre echipele Universitatea Cluj si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Mladinovici impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Iliescu, Marius Badea.

Universitatea Cluj: Róbert VESELOVSKY, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Cristian Lucian MUNTEANU, Ionuț NEAG, Vlad Călin MORAR, Justin Junior MENGOLO, Andrei LUNGU, Raul Axente CIUPE, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto, Dino ŠKVORC, Petar JOVANOVIĆ si rezervele: Mihai Ionuț BUTEAN, Patrick POPESCU, Valentin Ionuț LEMNARU, Vasilică CRISTOCEA, Emilian Ioan DOLHA, Andreas Cristian CALCAN, Florin Vasile ACHIM.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Răzvan Ionuț GOREA, Valentin Daniel BALINT, Alexandru BARNA, Vinko BUDEN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Robert CĂRUȚĂ, Adrian Ion GHEORGHIU, Rafael Reis KNIEF, Miloš MARKOVIĆ, Olivér NAGY, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si rezervele: Victor Cristian CĂLIN, Marian Liviu DRĂGHICEANU, Bojan JOVIĆ, Paul Cristian MATECIUC, Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES".

GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Pablo Daniel CEPPELINI Gatto (mijlocaș dreapta). In minutul 41 al partidei dintre Universitatea Cluj si Ceahlăul Piatra-Neamț, Universitatea Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese fundaș stânga Rafael Reis KNIEF si intra Victor Cristian CĂLIN
In minutul 61, schimbare, iese extremă stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES"
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Justin Junior MENGOLO si intra Vasilică CRISTOCEA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES"
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Paul Cristian MATECIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Vlad Călin MORAR (atacant). In minutul 87 al partidei dintre Universitatea Cluj si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 0.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei LUNGU si intra Patrick POPESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Universitatea Cluj.

1 - 0 Pablo CEPPELINI 41’
53’ Rafael KNIEF
Victor CĂLIN
61’ Sebastian CHITOȘCĂ
Francisco TORRES
Justin MENGOLO
Vasilică CRISTOCEA
64’
79’ Francisco TORRES