Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 02.03.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Politehnica Iași: Gabriel BOSOI, Lukács BŐLE, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vasile GHEORGHE, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Daisuke Caumanday SATO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU.

Astra Giurgiu: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Alexandru Constantin STAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Takayuki SETO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Daniel George NICULAE, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, FABRÍCIO Silva Dornellas, Daniel Constantin FLOREA si rezervele: Silviu BALAURE, GERALDO Washington Regufe Alves, Plamen Ivanov ILIEV.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 12 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Alexandru Teofil CIUCUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU (mijlocaș stânga). In minutul 39 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FABRÍCIO Silva Dornellas
In minutul 43, FC Politehnica Iași - Astra Giurgiu, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 46, schimbare, iese portar Silviu LUNG JR. si intra Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 57, FC Politehnica Iași - Astra Giurgiu, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Silviu BALAURE
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (extremă stânga). In minutul 72 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 3.
In minutul 77, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 77, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Daniel Constantin FLOREA si intra GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.

Alexandru CIUCUR
38’
1 - 1 Cătălin ȘTEFĂNESCU 39’
42’ Silva Dornellas FABRÍCIO
2 - 1 penalty Andrei CRISTEA 43’
46’ Silviu LUNG Jr.
Plamen ILIEV
48’ Andrei PIȚIAN
Daisuke SATO 56’
2 - 2 57’ penalty Cristian SĂPUNARU
60’ Andrei PIȚIAN
Silviu BALAURE
69’ Florin LOVIN
2 - 3 72’ FILIPE TEIXEIRA
Daisuke SATO
Alexandru ŢIGĂNAŞU
77’
Andrei CRISTEA
Bojan GOLUBOVIĆ
77’
78’ Daniel FLOREA
GERALDO ALVES
Alexandru RĂUŢĂ 80’
88’ Júnior MORAIS
90+2’ Cristian SĂPUNARU