Data disputării 11.02.2017 - 20:30
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 2.000

Meciul din data 11.02.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București).

Gaz metan Mediaș: Valentin Iulian CREȚU, Alexandru MUNTEANU, Bernard Onanga ITOUA, ERIC de Oliveira Pereira, Ovidiu Alexandru BIC, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Daniel SIKORSKI, Aymen TAHAR, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA si rezervele: Ciprian Cătălin PETRE, Sabin Dănuț LUPU, Alexandru Doru GREAB, Cristian DANCI, Iulian Lucian CRISTEA, Alexandru BUZIUC, Ionuț Arghir BUZEAN.

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Daniel RUS, Bryan NOUVIER, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Tomislav GOMELT, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Cristian Ionuț BUD si rezervele: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Dan Mihai ROMAN, Tomislav ŠORŠA, Alexandru Traian MARC, Răzvan HORJ, Juan CARLOS Real Ruiz.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Radu Neculai ZAHARIA si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 71, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Ciprian Cătălin PETRE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Roberto ROMEO si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Tomislav ŠORŠA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav ŠORŠA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Daniel SIKORSKI (extremă stânga). In minutul 84 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mihai Adrian MINCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

BUD
14’ Laurențiu RUS
31’ Alexandru CHIRIȚĂ