2 - 2

Fotbal Club FCSB - FC Voluntari - 12.02.2017 English version
Data disputării 12.02.2017 - 20:30
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 1.300

Meciul din data 12.02.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 1.300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Fotbal Club FCSB: Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ovidiu Marian POPESCU, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Marko MOMČILOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Antonio JAKOLIŠ, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN, Gabriel Sebastian TAMAȘ si rezervele: Eduard Cornel STĂNCIOIU, Vlad Dumitru MIHALCEA, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Vlad Alexandru ACHIM, Florin Lucian TĂNASE.

FC Voluntari: Doru POPADIUC, Costin LAZĂR, Costin Romeo CURELEA, Vasile MAFTEI, Daniel Ionuț NOVAC, Petre Daniel IVANOVICI, Florin Lucian CERNAT, Alexandru Cătălin COMAN, Lucian Cristian CAZAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR si rezervele: Mihai VODUŢ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Gabriel Mihai DEAC, Florin Dorin ACSINTE, Cosmin Florin ACHIM.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 03 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Henrique BOLDRIN (mijlocaș central). In minutul 31 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin Romeo CURELEA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Costin LAZĂR si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ
In minutul 81, Fotbal Club FCSB - FC Voluntari, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 87, Fotbal Club FCSB - FC Voluntari, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 89, schimbare, iese atacant Costin Romeo CURELEA si intra Mihai VODUŢ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.