Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Bogdan Buhuş (Bârlad)
Spectatori 3500

Meciul din data 06.03.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Astra Giurgiu: Claudiu BELU-IORDACHE, FILIPE Andrade TEIXEIRA, BOUBACAR Mansaly, Constantin Valentin BUDESCU, GERALDO Washington Regufe Alves, Silviu LUNG JR., Daniel George NICULAE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU si rezervele: Silviu BALAURE, Sergiu Florin BUȘ, Daniel Constantin FLOREA, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru IONIŢĂ II, Viorel NICOARĂ, Florin LOVIN.

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, Stelian Nicolae CUCU, Benjamin Thomas KUKU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Andrei Alexandru PATACHE, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Róbert ELEK, Lóránd Levente FÜLÖP, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, George Andrei MIRON, Călin Septimiu ALBUȚ.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Sergiu Florin BUȘ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Claudiu BELU-IORDACHE (fundaș dreapta). In minutul 76 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 83, schimbare, iese rezervă Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sergiu Florin BUȘ (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.