1 - 2

Astra Giurgiu - Viitorul Constanța - 03.04.2017 English version
Data disputării 03.04.2017 - 20:30
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 4000

Meciul din data 03.04.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin LOVIN, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru IONIŢĂ II, FABRÍCIO Silva Dornellas, Sergiu Florin BUȘ, Constantin Valentin BUDESCU, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Alexandru Constantin STAN si rezervele: GERALDO Washington Regufe Alves, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Daniel George NICULAE, Daniel Constantin FLOREA, Ionuț BOȘNEAG, BOUBACAR Mansaly, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Neluț Stelian ROȘU, Florin Flavius PURECE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Cristian George GANEA, Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Florinel Teodor COMAN si rezervele: Sorin Nicușor RĂDOI, George Marius ȚUCUDEAN, Vlad Călin MORAR, Gabriel Cristian IANCU, Doru Adrian DUMITRESCU, Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (extremă dreapta). In minutul 13 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, Astra Giurgiu - Viitorul Constanța, scorul este 0 - 2. Autogol, inscris de Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 30, schimbare, iese extremă stânga Constantin Valentin BUDESCU si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 36, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel Constantin FLOREA (rezervă). In minutul 39 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 52, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Carlo CASAP
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Florin LOVIN si intra Daniel George NICULAE
In minutul 65, schimbare, iese extremă stânga Florin Flavius PURECE si intra Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Victor Teodor RÂMNICEANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Daniel FLOREA
30’
Cristian OROŞ
36’
Júnior MORAIS 37’
38’ Florinel COMAN
1 - 2 Daniel FLOREA 39’
41’ Cristian GANEA
52’ Cristian GANEA
Sorin RĂDOI
52’ Neluț ROȘU
Carlo CASAP
Florin LOVIN
Daniel NICULAE
62’
65’ Florin PURECE
Doru DUMITRESCU
73’ Ionuț VÂNĂ
85’ Victor RÂMNICEANU
90+3’ BENZAR Romario