Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3743

Meciul din data 05.04.2017 dintre echipele Dinamo București si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3743 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Dinamo București: Sergiu Cătălin HANCA, Patrick Mihai PETRE, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Steliano FILIP, Claude Pierre Marie DIELNA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, José Antonio ROMERA Navarro, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si rezervele: Jaime Manuel PENEDO Cano, Maximiliano Fernando OLIVA, Dan Nicolae NISTOR, Alin DUDEA, Tha'er Fayed BAWAB, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU.

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS, Tomislav GOMELT, Bryan NOUVIER, Mihai Adrian MINCĂ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Dan Mihai ROMAN, Alexandru Traian MARC, Andrei Iosif MUREŞAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Juan CARLOS Real Ruiz, Liviu Ion ANTAL.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bryan NOUVIER si intra Liviu Ion ANTAL
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (mijlocaș central). In minutul 43 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Daniel RUS si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 77, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Luka MARIĆ si intra Mihai Cristian POPESCU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Claude Pierre Marie DIELNA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Adam NEMEC 21’
30’ Bryan NOUVIER
Liviu ANTAL
2 - 0 RIVALDINHO 43’
46’ Laurențiu RUS
Filipe NASCIMENTO
Patrick PETRE
Dan NISTOR
56’
60’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN