1 - 2

Astra Giurgiu - Dinamo Bucharest - 10.04.2017 English version
Data disputării 10.04.2017 - 20:30
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 5.000

Meciul din data 10.04.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Dinamo București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Astra Giurgiu: FABRÍCIO Silva Dornellas, Viorel NICOARĂ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Plamen Ivanov ILIEV, Daniel Constantin FLOREA, Constantin Valentin BUDESCU, Takayuki SETO, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru Constantin STAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Daniel George NICULAE, Romario Răzvan MOISE, Florin LOVIN, Alexandru IONIŢĂ II, Sergiu Florin BUȘ, Ionuț BOȘNEAG, BOUBACAR Mansaly.

Dinamo București: Patrick Mihai PETRE, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Claude Pierre Marie DIELNA, Steliano FILIP si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Maximiliano Fernando OLIVA, Dan Nicolae NISTOR, Luka MARIĆ, Tha'er Fayed BAWAB, Claudiu Vasile BUMBA, Azer BUŠULADŽIĆ.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Viorel NICOARĂ si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Daniel George NICULAE
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Claudiu Vasile BUMBA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (atacant). In minutul 83 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Claudiu Vasile BUMBA (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 88, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Azer BUŠULADŽIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU (fundaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.