Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1.500

Meciul din data 15.04.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin).

CS Universitatea Craiova: Andrei Virgil IVAN, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru MATEIU, Renato KELIĆ, Simon Moise MĂZĂRACHE, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: Bogdan Nicolae BUCURICĂ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nusmir FAJIĆ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei BURLACU, Filip JAZVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro.

Astra Giurgiu: Viorel NICOARĂ, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Romario Răzvan MOISE, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, FABRÍCIO Silva Dornellas, Sergiu Florin BUȘ, Constantin Valentin BUDESCU, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Daniel George NICULAE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru Constantin STAN, Florin LOVIN, Daniel Constantin FLOREA, Silviu BALAURE, Ionuț BOȘNEAG.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (extremă dreapta). In minutul 02 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 29, schimbare, iese mijlocaș stânga Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 35 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 39, schimbare, iese fundaș central Alexandre Jean-Luc BARTHE si intra Andrei BURLACU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Romario Răzvan MOISE si intra Alexandru Constantin STAN
In minutul 52, CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU (fundaș central). In minutul 66 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central BOUBACAR Mansaly si intra Florin LOVIN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 82, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Vagenin GUSTAVO
29’
0 - 2 35’ Sergiu BUȘ
Alexandre BARTHE
Andrei BURLACU
39’
44’ Romario MOISE
46’ Romario MOISE
Alexandru STAN
1 - 2 penalty Vagenin GUSTAVO 52’
1 - 3 66’ Cristian SĂPUNARU
Vagenin GUSTAVO 71’
73’ Mansaly BOUBACAR
Florin LOVIN
78’ Constantin BUDESCU