Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 6.000

Meciul din data 30.04.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 6.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Bogdan Velicu (București).

CFR 1907 Cluj: Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Tomislav GOMELT, Ciprian Ioan DEAC, Filipe Guterres NASCIMENTO, Tomislav ŠORŠA, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ionuț Andrei PETELEU, Billel OMRANI si rezervele: Juan CARLOS Real Ruiz, Liviu Ion ANTAL, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Cosmin Petrișor SÂRBU, Laurențiu Daniel RUS, Dan Mihai ROMAN.

CS Universitatea Craiova: Andrei Virgil IVAN, Filip JAZVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Nicuşor Silviu BANCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei Ioan DUMITRAȘ si rezervele: Nusmir FAJIĆ, Simon Moise MĂZĂRACHE, Robert PETRE, Alexandru Ionuț POPESCU, Andrei Daniel VLAD, Radu Nicolae BÂRZAN, GUSTAVO Di Mauro Vagenin.

In minutul 10, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Ioan DEAC si intra Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav ŠORŠA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (atacant). In minutul 30 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI (mijlocaș central). In minutul 44 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Alexandre Jean-Luc BARTHE si intra Robert PETRE
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tomislav ŠORŠA si intra Liviu Ion ANTAL
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Filip JAZVIĆ si intra Radu Nicolae BÂRZAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (atacant). In minutul 76 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 3.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, João Pedro MINGOTE Ribeiro

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Juan CARLOS
10’
Tomislav ŠORŠA 14’
0 - 1 30’ Andrei IVAN
0 - 2 44’ Hristo ZLATINSKI
Filipe NASCIMENTO
Dan ROMAN
46’
46’ Alexandre BARTHE
Robert PETRE
Ionuț LARIE 49’
Tomislav ŠORŠA
Liviu ANTAL
61’
Răzvan HORJ 63’
75’ Filip JAZVIĆ
Radu Nicolae BÂRZAN
0 - 3 76’ Andrei IVAN
83’ Alexandru BĂLUȚĂ