Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 3500

Meciul din data 01.04.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Popescu (Craiova).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Vasile GHEORGHE, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Alessandro CAPARCO, Ionuț Cosmin VOICU, STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS.

ACS Poli Timișoara: Cristian Dorel SCUTARU, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Josip ŠOLJIĆ, Alin Ioan ȘERONI, Cătălin George STRATON, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Josip FUČEK, Andrei Viorel ARTEAN, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, George Alexandru NEAGU, Sebastian MAILAT, Octavian DRĂGHICI, Vasile Marius CURILEAC, Cristian BOCŞAN.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Alin Ioan ȘERONI si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Josip FUČEK si intra George Alexandru NEAGU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș dreapta). In minutul 46 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Adrian STRĂUȚ si intra Cristian BOCŞAN
In minutul 62, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 62 in 10 jucatori.
In minutul 64, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 26 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Milan MITIĆ si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 84, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.