Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2000

Meciul din data 14.04.2017 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Vlad Bârleanu (București).

FC Botoșani: Laurențiu Cosmin BUȘ, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, ENDRICK dos Santos Parafita, Alberto COBREA, Andrei Andonie BURCĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Nicolae Constantin MUȘAT, Mihai ROMAN I, Alexandru TÂRNOVAN, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Benjamin Thomas KUKU, Claudiu JUNCĂNARU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Călin Septimiu ALBUȚ, Răzvan TINCU.

Concordia Chiajna: Milano KOENDERS, Marius George PENA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Alin DOBROSAVLEVICI, Marian CRISTESCU, Raul Răzvan COSTIN, Florin BEJAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Ovidiu Nicolae HEREA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Daniel POPESCU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Octavian Ronaldo DEACONU, Cristian CIOBANU, Valentin Marius ALEXANDRU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Alexandru TÂRNOVAN (mijlocaș central). In minutul 10 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Milano KOENDERS
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv ENDRICK dos Santos Parafita si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru TÂRNOVAN si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Cristian ALBU si intra Ovidiu Nicolae HEREA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Valentin Dumitru MUNTEANU (rezervă). In minutul 66 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Cristian CIOBANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin BEJAN
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tiberiu Andrei SEREDIUC

1 - 0 Alexandru TÂRNOVAN 10’
37’ Milano KOENDERS
ENDRICK
Mihai BORDEIANU
46’
46’ Tiberiu SEREDIUC
Valentin MUNTEANU
Alexandru TÂRNOVAN
Thomas KUKU
46’
Nicolae MUȘAT 51’
51’ Marian CRISTESCU
61’ Alexandru ALBU
Ovidiu HEREA
1 - 1 66’ Valentin MUNTEANU
Mihai BORDEIANU 72’
Andrei PATACHE
Olimpiu MORUȚAN
78’
78’ Patrice FEUSSI
Cristian CIOBANU
90+3’ Alin DOBROSAVLEVICI
Gabriel VAȘVARI 90+3’
90+4’ Florin BEJAN
90+5’ Tiberiu SEREDIUC