Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 1000

Meciul din data 12.05.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Voluntari se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Andrei (Tg Mureș) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Gaz metan Mediaș: Ionuț Arghir BUZEAN, Radu Neculai ZAHARIA, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru BUZIUC, Valentin Iulian CREȚU, ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru Doru GREAB, Ciprian Cătălin PETRE, Daniel SIKORSKI, Jasmin TRTOVAC, Akaki KHUBUTIA si rezervele: Alexandru Paul CURTEAN, Cristian DANCI, Bernard Onanga ITOUA, Sabin Dănuț LUPU, Alexandru MUNTEANU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO.

FC Voluntari: Florin Dorin ACSINTE, Ionuț BALAUR, Dragoș BALAURU, Lucian Cristian CAZAN, Florin Lucian CERNAT, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Vasile MAFTEI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Doru POPADIUC, Mihai VODUŢ si rezervele: Gabriel Mihai DEAC, Mircea Alexandru BORNESCU, Adrian Ionuț BĂLAN, Venelin FILIPOV, Petre Daniel IVANOVICI, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Cosmin Florin ACHIM.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Akaki KHUBUTIA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Alexandru Paul CURTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ERIC de Oliveira Pereira (mijlocaș central). In minutul 51 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru BUZIUC (mijlocaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru Paul CURTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ERIC de Oliveira Pereira (mijlocaș central). In minutul 61 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 68, Gaz metan Mediaș - FC Voluntari, scorul este 3 - 1. Autogol, inscris de Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jasmin TRTOVAC
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru BUZIUC
In minutul 79, schimbare, iese atacant Daniel SIKORSKI si intra Cristian DANCI
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Roberto ROMEO

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.