Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 200

Meciul din data 15.05.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: Sorin Marian BUȘU, Dumitru IVAN, Ionuț Adrian CIOINAC, Cornel Alexandru ENE, ERICO Constantino da Silva, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cătălin Florin HLISTEI, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Laurențiu POPESCU, Paul PĂCURAR, Daniel Ionel STANA si rezervele: Paul Ștefan BATIN, Yasin HAMED, Florin Ionuț ILIE, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Marian STANCA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ionuț Bogdan ZAINA.

Concordia Chiajna: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Raul Răzvan COSTIN, Marian CRISTESCU, Octavian Ronaldo DEACONU, Alin DOBROSAVLEVICI, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ovidiu Nicolae HEREA, Cristian Costel MELINTE, Marius George PENA, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Nicușor FOTA, Valentin Marius ALEXANDRU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Milano KOENDERS, Valentin Dumitru MUNTEANU, Robert Dumitru RĂDUCANU, Florin Marian RĂSDAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Ovidiu Nicolae HEREA (mijlocaș stânga). In minutul 06 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Sorin Marian BUȘU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Florin HLISTEI si intra Yasin HAMED
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Raul Răzvan COSTIN
In minutul 62, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ERICO Constantino da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Paul Ștefan BATIN (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Yasin HAMED (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 80, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 83, schimbare, iese fundaș dreapta Dumitru IVAN si intra Florin Ionuț ILIE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cornel Alexandru ENE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Paul PĂCURAR
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Valentin Dumitru MUNTEANU (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Paul Ștefan BATIN (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

0 - 1 06’ Ovidiu HEREA
30’ Ovidiu HEREA
Sorin BUŞU 43’
43’ Răzvan GRĂDINARU