Arbitri asistenţi Ovtavian Șovre (Oradea) Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 4000

Meciul din data 14.07.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Ovtavian Șovre (Oradea) Marius Nicoară (DT Severin).

CS Universitatea Craiova: Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei Virgil IVAN, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Vladimir Ionuţ SCRECIU si rezervele: Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru MATEIU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei BURLACU, Alexandru Ionuț POPESCU, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Laurențiu POPESCU.

FC Politehnica Iași: Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Danu SPĂTARU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Pedro Amando Rafael MENDES, Aleksei KOȘELEV, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vlad Andrei DANALE, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Gabriel BOSOI, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA si rezervele: Andu Marian MOISI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andrei Dumitru SIN, Adrian Sabin MOLDOVAN, Narcis Iulian BĂDIC, Marius CHELARU.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (extremă dreapta). In minutul 42 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (mijlocaș dreapta). In minutul 50 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 69, schimbare, iese atacant Andrei Virgil IVAN si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vlad Andrei DANALE si intra Marius CHELARU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Andrei Dumitru SIN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Danu SPĂTARU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Adrian Sabin MOLDOVAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Andrei BURLACU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

2 - 0 Vagenin GUSTAVO 50’
59’ PLATINI
Andrei IVAN
Mihăiță ROMAN II
69’
72’ Vlad Andrei DANALE