Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 3300

Meciul din data 17.07.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Valentin Avram (București).

Viitorul Constanța: Marius Marcel CONSTANTIN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Ovidiu Nicolae HEREA, Cristian George GANEA, Aurelian Ionuț CHIȚU, Carlo CASAP, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Florin Flavius PURECE, Daniel LÓPEZ Albés, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru CICÂLDĂU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI.

Gaz metan Mediaș: Filip ŽDERIĆ, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Akaki KHUBUTIA, Ovidiu Alexandru BIC, Sorin Marian BUȘU, Alexandru Paul CURTEAN, Cristian DANCI, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru Doru GREAB, Milan MITIĆ si rezervele: Ionuț Cosmin VOICU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Răzvan Alin TRIF, Paul PĂCURAR, Răzvan Neculaie PLEȘCA, PAULO JORGE Gomes Pereira, Alexandru BUZIUC.

In minutul 07, schimbare, iese mijlocaș central Carlo CASAP si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan MITIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (mijlocaș stânga). In minutul 31 al partidei dintre Viitorul Constanța si Gaz metan Mediaș, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian George GANEA (fundaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre Viitorul Constanța si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Paul CURTEAN si intra Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Daniel LÓPEZ Albés
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Viitorul Constanța si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cristian POPOVICI si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Ovidiu Nicolae HEREA si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Alexandru BIC si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Alexandru CICÂLDĂU
07’
19’ Milan MITIĆ
1 - 0 Aurelian CHIŢU 31’
2 - 0 Cristian GANEA 36’
46’ Alexandru CURTEAN