Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 700

Meciul din data 31.07.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Vlad Bârleanu (București).

Astra Giurgiu: Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Anthony LE TALLEC, Mateo POLJAK, Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Alexandru Constantin STAN si rezervele: Valentin GHEORGHE, Alexandru Adrian DANDEA, Bogdan PLANIĆ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Viorel NICOARĂ, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR.

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Cătălin George STRATON, Gabriel Cristian VAŞVARI, Josip ŠOLJIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Gabriel CÂNU, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Cristian Ionuț BUD, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Sebastian MAILAT, Vlad Dumitru MIHALCEA, Alin Ioan ȘERONI, Marius Marian CROITORU, Miguel BIANCONI.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Piotr POLCZAK (fundaș central). In minutul 21 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș dreapta). In minutul 23 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Ionuț BUD
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Miguel BIANCONI
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru Constantin STAN si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Miguel BIANCONI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

2 - 0 Alexandru IONIȚĂ II 23’
37’ Cristian BUD
Filip MRZLJAK 43’
46’ Cosmin BÂRNOI
Sebastian MAILAT
3 - 0 Silviu BALAURE 53’
Florin BEJAN
Andrei PIȚIAN
56’
59’ Gabriel VAȘVARI
Miguel BIANCONI
Filip MRZLJAK
Romario MOISE
60’
68’ Alexandru CIUCUR
Cătălin DOMAN
Alexandru STAN
Viorel NICOARĂ
75’
80’ Miguel BIANCONI
90+1’ Cristian MELINTE