Data disputării 30.07.2017 - 18:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 4500

Meciul din data 30.07.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Dinamo București se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Viitorul Constanța: Marius Marcel CONSTANTIN, Kévin BOLI, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Doru Adrian DUMITRESCU, ERIC de Oliveira Pereira, Robert George HODOROGEA, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés, Ionuț Daniel VÂNĂ, Árpád Ors György TORDAI, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Florinel Teodor COMAN, Ovidiu Nicolae HEREA, Sorin Nicușor RĂDOI.

Dinamo București: Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Jaime Manuel PENEDO Cano, Ionuț NEDELCEARU, Luka MARIĆ, Steliano FILIP, Alin DUDEA, Claudiu Vasile BUMBA, Azer BUŠULADŽIĆ, Valentin Ionuţ COSTACHE, Paul Viorel ANTON, Juan Ángel ALBÍN Leites si rezervele: José Antonio ROMERA Navarro, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Paul Viorel ANTON
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Ionuț NEDELCEARU si intra Giorgos KATSIKAS
In minutul 56, schimbare, iese portar Árpád Ors György TORDAI si intra Alexandru BUZBUCHI
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan Ángel ALBÍN Leites si intra Adam NEMEC
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru Adrian DUMITRESCU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta ERIC de Oliveira Pereira si intra Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Alin DUDEA si intra José Antonio ROMERA Navarro
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Ionuţ COSTACHE (mijlocaș dreapta). In minutul 82 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, George Marius ȚUCUDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

RIVALDINHO
31’ Steliano FILIP
39’ Paul ANTON
46’ Ionuț NEDELCEARU
Giorgos KATSIKAS
Árpád TORDAI
Alexandru BUZBUCHI
56’
60’ Juan ALBÍN
Adam NEMEC
Doru DUMITRESCU
Florinel COMAN
63’
ERIC
Ovidiu HEREA
64’
Andrei DUMITRAȘ 65’
Sebastian MLADEN 69’
Marius CONSTANTIN 72’
79’ Alin DUDEA
José ROMERA
0 - 1 82’ Valentin COSTACHE
82’ Valentin COSTACHE