3 - 1

Dinamo Bucharest - Gaz metan Mediaș - 07.08.2017 English version
Data disputării 07.08.2017 - 21:00
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Ioan Mironaș
Spectatori 2192

Meciul din data 07.08.2017 dintre echipele Dinamo București si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2192 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Dinamo București: Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Luka MARIĆ, Steliano FILIP, Valentin Ionuţ COSTACHE, Claudiu Vasile BUMBA, Paul Viorel ANTON, Juan Ángel ALBÍN Leites, Filipe Guterres NASCIMENTO, José Antonio ROMERA Navarro, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU si rezervele: May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Alin DUDEA, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Jaime Manuel PENEDO Cano.

Gaz metan Mediaș: Sergiu Cristian POPOVICI, Ionuț Cosmin VOICU, Cristian DANCI, Milan PERENDIJA, Darius Dumitru OLARU, Laurențiu Ionuț MANOLE, Alexandru Doru GREAB, Akaki KHUBUTIA, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru BUZIUC, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: PAULO JORGE Gomes Pereira, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Răzvan Alin TRIF, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Milan MITIĆ, Alexandru Paul CURTEAN.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 32, Dinamo București - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Paul Viorel ANTON
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan PERENDIJA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Paul Viorel ANTON
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Juan Ángel ALBÍN Leites si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra Diogo Ferreira SALOMÃO
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Ionuţ COSTACHE si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Ionuț MANOLE si intra PAULO JORGE Gomes Pereira
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Cristian POPOVICI (fundaș stânga). In minutul 90+4 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

GOLUBOVIĆ
30’ Ionuţ VOICU
1 - 0 penalty Paul ANTON 32’
32’ Milan PERENDIJA
Claudiu BUMBA 37’
Paul ANTON 43’
Ionuț NEDELCEARU 45+3’
46’ Bojan GOLUBOVIĆ
Andrei Costin TÂRCOVEANU
Filipe NASCIMENTO 53’
56’ Cristian DANCI
Juan ALBÍN
Sergiu HANCA
60’
Claudiu BUMBA
Diogo Ferreira SALOMÃO
65’
2 - 0 Sergiu HANCA 72’
Valentin COSTACHE
May Sphiwe MAHLANGU
73’
75’ Cristian DANCI
Alexandru CURTEAN
3 - 0 Sergiu HANCA 75’
Steliano FILIP 77’
84’ Laurențiu Ionuț MANOLE