Data disputării 04.08.2017 - 21:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 100

Meciul din data 04.08.2017 dintre echipele FC Voluntari si FC Botoșani se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Daniel Ionuț NOVAC, Mihai VODUŢ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Mihai Cristian POPESCU, Vlad Alexandru OLTEANU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Gabriel Mihai DEAC, Dragoș BALAURU si rezervele: Alexandru TUDORIE, Doru POPADIUC, Răzvan Gabriel PETRARIU, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

FC Botoșani: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, Stelian Nicolae CUCU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Daniel Iliuță POPA, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Lóránd Levente FÜLÖP, Benjamin Thomas KUKU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Eduard PAP, Andrei Alexandru PATACHE, Mihai ROMAN I, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș dreapta). In minutul 11 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai VODUŢ (atacant). In minutul 34 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș dreapta). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Doru POPADIUC
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (rezervă). In minutul 54 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, scorul devine 1 - 3.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Mihai ROMAN I
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 90, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Dragoș BALAURU. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Botoșani.