Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 400

Meciul din data 06.08.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Renato KELIĆ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Mihaiță Alexandru ROMAN, Miodrag MITROVIĆ, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei BURLACU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Laurențiu POPESCU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Hrvoje SPAHIJA.

Astra Giurgiu: "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Romario Răzvan MOISE, Viorel NICOARĂ, Alexandru Constantin STAN, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Bogdan PLANIĆ, Alexandru Adrian DANDEA, Mihai Ionuț BUTEAN, Silviu BALAURE, Florin BEJAN si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Anthony LE TALLEC, Filip MRZLJAK, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Piotr POLCZAK, Valentin GHEORGHE, David Beniamin LAZAR.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș dreapta). In minutul 09 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 23, schimbare, iese atacant Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu BALAURE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (rezervă). In minutul 51 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Bogdan PLANIĆ si intra Anthony LE TALLEC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandre Jean-Luc BARTHE
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 75, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anthony LE TALLEC

Alexandru MITRIȚĂ
23’
Renato KELIĆ 26’
26’ Alexandru DANDEA
50’ Silviu BALAURE
1 - 1 Alexandru MITRIȚĂ 51’
53’ Bogdan PLANIĆ
Anthony LE TALLEC
64’ Viorel NICOARĂ
Andrei PIȚIAN
Cristian BĂRBUȚ
Vagenin GUSTAVO
64’
Alexandre BARTHE 66’
71’ MARQUINHOS
Alexandru IONIȚĂ II
Alexandru MITRIȚĂ 74’
Radoslav DIMITROV
Tiago FERREIRA
75’
Vagenin GUSTAVO 80’
86’ ERICO
Tiago FERREIRA 90+1’
90+1’ Anthony LE TALLEC