Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 300

Meciul din data 09.08.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Adrian Popescu (Craiova).

Astra Giurgiu: Plamen Ivanov ILIEV, Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Anthony LE TALLEC, Alexandru IONIŢĂ II, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Risto RADUNOVIĆ, Mateo POLJAK si rezervele: Viorel NICOARĂ, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Valentin GHEORGHE, Bogdan PLANIĆ, ERICO Constantino da Silva, Alexandru Constantin STAN.

Concordia Chiajna: Robert Dumitru RĂDUCANU, Dino ŠPEHAR, Florin Marian RĂSDAN, Toni TIPURIC, Romario KORTZORG, Marius George PENA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marian CRISTESCU, Alexandru Cristian ALBU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Josip ZEBA, Vasile GHEORGHE, Octavian Ronaldo DEACONU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Paul Ștefan BATIN, Nicușor FOTA.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș central). In minutul 21 al partidei dintre Astra Giurgiu si Concordia Chiajna, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Florin Marian RĂSDAN si intra Nicușor FOTA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mateo POLJAK si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dino ŠPEHAR si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 57, schimbare, iese atacant Anthony LE TALLEC si intra Bogdan PLANIĆ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Robert Dumitru RĂDUCANU si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Bogdan PLANIĆ
In minutul 89, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Bogdan PLANIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 89 in 10 jucatori.
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.