Data disputării 09.08.2017 - 19:15
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 200

Meciul din data 09.08.2017 dintre echipele Juventus București si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Juventus București: Simon Moise MĂZĂRACHE, WALACE da Silva, Relu Marian STOIAN, Ivan SESAR, Marian Daniel STOENAC, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, George CĂLINȚARU, Florin CAZAN, Iulian CARABELA, Liviu Dorin BĂJENARU, Marian Dean BEȚA si rezervele: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru Florian ZAHARIA, Ciprian Cătălin PETRE, Florin Bogdan ŞTEFAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Alexandru Constantin BENGA.

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Hrvoje SPAHIJA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Nicolae CALANCEA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG si rezervele: Alexandre Jean-Luc BARTHE, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Miodrag MITROVIĆ, Alexandru Ionuț POPESCU, Nicuşor Silviu BANCU, Renato KELIĆ, Cristian BĂRBUȚ.

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hrvoje SPAHIJA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (mijlocaș stânga). In minutul 45 al partidei dintre Juventus București si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, George CĂLINȚARU
In minutul 55, schimbare, iese extremă dreapta Florin CAZAN si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Marian Daniel STOENAC
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Daniel STOENAC si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei BURLACU si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Ivan SESAR si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Renato KELIĆ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Liviu Dorin BĂJENARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

ROMAN II
40’ Hrvoje SPAHIJA
0 - 1 45’ Vagenin GUSTAVO
George CĂLINȚARU 45+2’
Florin CAZAN
Ciprian PETRE
55’
Marian Daniel STOENAC 65’
Marian Daniel STOENAC
Alexandru Florian ZAHARIA
69’
71’ Andrei BURLACU
Vladimir SCRECIU
77’ Alexandru MITRIȚĂ
Nicuşor BANCU
Ivan SESAR
Cătălin ŢÂRĂ
78’
82’ Alexandru MATEIU