Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Sebastian Colţescu (Craiova)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori Laszlo Sajtos (Sibiu)

Meciul din data 08.08.2017 dintre echipele FC Botoșani si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a Laszlo Sajtos (Sibiu) spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Lóránd Levente FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU, Alberto COBREA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Daniel Iliuță POPA si rezervele: Benjamin Thomas KUKU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard PAP, Olimpiu Vasile MORUȚAN.

ACS Poli Timișoara: Sebastian MAILAT, Vasile Marius CURILEAC, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Valentin Iulian CREȚU, Cristian Ionuț BUD, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Vlad Dumitru MIHALCEA, Cătălin George STRATON, Josip ŠOLJIĆ, Alin Ioan ȘERONI, Alexandru Teofil CIUCUR, Cristian BOCŞAN, Miguel BIANCONI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 29 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Sebastian MAILAT
In minutul 64, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Miguel BIANCONI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Viorel ARTEAN si intra Josip ŠOLJIĆ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Lóránd Levente FÜLÖP si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Benjamin Thomas KUKU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Thomas KUKU
55’
Mihai ROMAN
Tiberiu SEREDIUC
59’
63’ Sebastian MAILAT
64’ Cristian BUD
Miguel BIANCONI
72’ Andrei ARTEAN
Josip ŠOLJIĆ
78’ Alexandru MUNTEANU