Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 12050

Meciul din data 10.08.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Dinamo București se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 12050 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Vasile Marinescu (București).

CFR 1907 Cluj: Jérémy Loteteka BOKILA, Emmanuel Juan CULIO, Cosmin Andrei VÂTCĂ, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Thierry MOUTINHO, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Andrei Iosif MUREŞAN si rezervele: Urko Mateos VERA, Laurențiu Daniel RUS, Bryan NOUVIER, Dan Nicolae NISTOR, Srdjan LUCHIN, Yasin HAMED, Tomislav DUKA.

Dinamo București: May Sphiwe MAHLANGU, Steliano FILIP, Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Filipe Guterres NASCIMENTO, Ionuț NEDELCEARU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO, Paul Viorel ANTON si rezervele: Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Claudiu Vasile BUMBA, Azer BUŠULADŽIĆ, Valentin Ionuţ COSTACHE, Juan Ángel ALBÍN Leites, Luka MARIĆ, Adam NEMEC.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 37, CFR 1907 Cluj - Dinamo București, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Adam NEMEC
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Thierry MOUTINHO si intra Bryan NOUVIER
In minutul 62, schimbare, iese atacant Jérémy Loteteka BOKILA si intra Urko Mateos VERA
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta José Antonio ROMERA Navarro si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 81, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Juan Ángel ALBÍN Leites
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 84, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 6 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian Ioan DEAC si intra Srdjan LUCHIN
In minutul 90+2, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 90+2 in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.