FC Botoșani - Concordia Chiajna - 21.08.2017 English version
Data disputării 21.08.2017 - 18:30
Localitatea Botoșani
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 4500

Meciul din data 21.08.2017 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

FC Botoșani: Alberto COBREA, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Daniel Iliuță POPA, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Florin Constantin PLĂMADĂ, Eduard PAP, Benjamin Thomas KUKU, Esteban CIACCHERI, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Marian TÂRȘĂ.

Concordia Chiajna: Josip ZEBA, Toni TIPURIC, Romario KORTZORG, Nicușor FOTA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marian CRISTESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Paul Ștefan BATIN, Stjepan BABIĆ, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Robert Dumitru RĂDUCANU, Dino ŠPEHAR, Valentin Dumitru MUNTEANU, Marius George PENA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Octavian Ronaldo DEACONU, Virgil Andrei DRĂGHIA.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 27 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Nicolae BUCURICĂ si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stjepan BABIĆ si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 68, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Esteban CIACCHERI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicușor FOTA si intra Marius George PENA
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 77, jucatorul echipei FC Botoșani, Olimpiu Vasile MORUȚAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 77 in 10 jucatori.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Josip ZEBA
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Florin Constantin PLĂMADĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.