1 - 0

Dinamo Bucharest - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 21.08.2017 English version
Data disputării 21.08.2017 - 21:00
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 1711

Meciul din data 21.08.2017 dintre echipele Dinamo București si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1711 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București).

Dinamo București: Diogo Ferreira SALOMÃO, José Antonio ROMERA Navarro, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Jaime Manuel PENEDO Cano, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Steliano FILIP, Valentin Ionuţ COSTACHE, Tha'er Fayed BAWAB, Paul Viorel ANTON si rezervele: Sergiu Cătălin HANCA, Maximiliano Fernando OLIVA, Liviu GHEORGHE, Alin DUDEA, Claudiu Vasile BUMBA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Ionuț Daniel ȘERBAN.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Mame Seydina Issa Laye THIAW, Linas PILIBAITIS, Marius PAPSYS, Patrick Mihai PETRE, Ionuț URSU, Constantin GRECU, Attila László HADNAGY, Sebastian GHINGA, FEJÉR Bela Csongor, Răzvan Tudor DAMIAN, Marius Mihai BURLACU si rezervele: Claudiu Constantin HEREA, Szilard MITRA, Cristian Daniel OROŞ, Florin DUMBRAVĂ, Constantin Cristian DIMA, Victoraș ASTAFEI.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius Mihai BURLACU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Tha'er Fayed BAWAB si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 68, Dinamo București - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 69, schimbare, iese fundaș central Răzvan Tudor DAMIAN si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Linas PILIBAITIS si intra Claudiu Constantin HEREA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Marius PAPSYS si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Liviu GHEORGHE
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Liviu GHEORGHE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Alin DUDEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Steliano FILIP 56’
61’ Marius BURLACU
Tha'er BAWAB
Sergiu HANCA
62’
1 - 0 penalty Sergiu HANCA 68’
69’ Răzvan DAMIAN
Constantin DIMA
76’ Linas PILIBAITIS