Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 3500

Meciul din data 26.08.2017 dintre echipele FC Voluntari si Dinamo București se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Adrian Popescu (Craiova).

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Mihai VODUŢ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cristian POPESCU, Vlad Alexandru OLTEANU, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Gabriel Mihai DEAC, Dragoș BALAURU, Daniel Ionuț NOVAC si rezervele: Florin Lucian CERNAT, Alexandru TUDORIE, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

Dinamo București: Valentin Ionuţ COSTACHE, Alin DUDEA, Steliano FILIP, Giorgos KATSIKAS, May Sphiwe MAHLANGU, Paul Viorel ANTON, Filipe Guterres NASCIMENTO, Ionuț NEDELCEARU, Adam NEMEC, Jaime Manuel PENEDO Cano, Diogo Ferreira SALOMÃO si rezervele: Luka MARIĆ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Liviu GHEORGHE, Maximiliano Fernando OLIVA, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Ionuț Daniel ȘERBAN, Tha'er Fayed BAWAB.

In minutul 07, FC Voluntari - Dinamo București, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Paul Viorel ANTON
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel Ionuț NOVAC si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 54, FC Voluntari - Dinamo București, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Mihai VODUŢ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Filipe Guterres NASCIMENTO (mijlocaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 60 al partidei dintre FC Voluntari si Dinamo București, scorul devine 1 - 3.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Costin LAZĂR si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Viorel ANTON si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
In minutul 81, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Liviu GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

Vlad OLTEANU 13’
38’ May Sphiwe MAHLANGU
Daniel NOVAC
Laurențiu MARINESCU
46’
1 - 1 penalty Mihai VODUŢ 54’
1 - 2 56’ Filipe NASCIMENTO
1 - 3 60’ Diogo Ferreira SALOMÃO
Costin LAZĂR
Florin CERNAT
63’
75’ Paul ANTON
Ionuț ȘERBAN
79’ Jaime PENEDO
81’ Adam NEMEC
RIVALDINHO
Gabriel Mihai DEAC
Alexandru TUDORIE
81’
83’ Filipe NASCIMENTO