Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 26.08.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Stelian Slabu (Brașov).

ACS Poli Timișoara: Octavian DRĂGHICI, Andrei Viorel ARTEAN, Cosmin Marian BÂRNOI, Valentin Iulian CREȚU, Vasile Marius CURILEAC, Gabriel CÂNU, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Josip ŠOLJIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Miguel BIANCONI, Cristian BOCŞAN, Alexandru Teofil CIUCUR, Marius Marian CROITORU, Sebastian MAILAT, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ.

CFR 1907 Cluj: Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cristian Marian MANEA, Andrei Iosif MUREŞAN, Dan Nicolae NISTOR, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Urko Mateos VERA, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ si rezervele: Thierry MOUTINHO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Marius Cătălin COMAN, Tomislav DUKA, Srdjan LUCHIN, Bryan NOUVIER, Ibrahima BALDÉ.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 02 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Octavian DRĂGHICI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel CÂNU (fundaș central). In minutul 33 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian Ioan DEAC si intra Bryan NOUVIER
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 55 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, scorul devine 3 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Miguel BIANCONI
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru Nicolae VLAD si intra Thierry MOUTINHO
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Billel OMRANI si intra Ibrahima BALDÉ
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 60 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, scorul devine 4 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ibrahima BALDÉ (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, scorul devine 4 - 1.
In minutul 81, ACS Poli Timișoara - CFR 1907 Cluj, scorul este 4 - 3. Autogol, inscris de Gabriel CÂNU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Urko Mateos VERA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Vasile Marius CURILEAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 3 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Alexandru CIUCUR
35’
36’ Ciprian DEAC
Bryan NOUVIER
45’ Dan NISTOR
3 - 0 Octavian DRĂGHICI 55’
Octavian DRĂGHICI
Miguel BIANCONI
58’
59’ Alexandru VLAD
Thierry Rua MOUTINHO
59’ Billel OMRANI
Ibrahima BALDE
4 - 0 Alexandru MUNTEANU 60’
Alexandru MUNTEANU
Sebastian MAILAT
64’
4 - 1 73’ Ibrahima BALDE
4 - 2 77’ Ibrahima BALDE
4 - 3 autogol Gabriel CÂNU 81’
86’ Urko Mateos VERA