Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 1500

Meciul din data 25.08.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Gabriel Bârjac (Zalău).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Hrvoje SPAHIJA, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si rezervele: Alexandre Jean-Luc BARTHE, Cristian BĂRBUȚ, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Miodrag MITROVIĆ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Fausto ROSSI.

Gaz metan Mediaș: Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Olivian Laurențiu SURUGIU, Cristian Bogdan SÂRGHI, Filip ŽDERIĆ, Milan MITIĆ, Akaki KHUBUTIA, Sorin Marian BUȘU, Cristian DANCI, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Roberto ROMEO, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Milan PERENDIJA, PAULO JORGE Gomes Pereira, Laurențiu Ionuț MANOLE, Alexandru Doru GREAB, Alexandru BUZIUC.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan MITIĆ
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Filip ŽDERIĆ si intra Roberto ROMEO
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (extremă dreapta). In minutul 55 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Olivian Laurențiu SURUGIU si intra Laurențiu Ionuț MANOLE
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MATEIU si intra Fausto ROSSI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 82, schimbare, iese atacant Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei BURLACU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian Bogdan SÂRGHI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei BURLACU (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Alexandre Jean-Luc BARTHE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei BURLACU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.