Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 2000

Meciul din data 27.08.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Gero Szabo (Cluj).

Concordia Chiajna: Octavian Ronaldo DEACONU, Toni TIPURIC, Romario KORTZORG, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marian CRISTESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Paul Ștefan BATIN, Stjepan BABIĆ, Alexandru Cristian ALBU, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI si rezervele: Marius George PENA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Andrei Ovidiu MARC, Nicușor FOTA, Virgil Andrei DRĂGHIA, Dino ŠPEHAR, Josip ZEBA.

Viitorul Constanța: Victor Teodor RÂMNICEANU, George Marius ȚUCUDEAN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian George GANEA, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI si rezervele: Andrei Virgil CIOBANU, Denis DRĂGUȘ, Doru Adrian DUMITRESCU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira (mijlocaș stânga). In minutul 35 al partidei dintre Concordia Chiajna si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Toni TIPURIC
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Toni TIPURIC si intra Nicușor FOTA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Octavian Ronaldo DEACONU si intra Andrei Ovidiu MARC
In minutul 48, Concordia Chiajna - Viitorul Constanța, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stjepan BABIĆ si intra Marius George PENA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 70 al partidei dintre Concordia Chiajna si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 81, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 87, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga ERIC de Oliveira Pereira si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Romario KORTZORG

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.