Fotbal Club FCSB vs FC Botoșani

2 - 0

Fotbal Club FCSB - FC Botoșani - 27.08.2017 English version
Data disputării 27.08.2017 - 21:00
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 5814

Meciul din data 27.08.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 5814 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Denis ALIBEC, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Constantin NIȚĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Marko MOMČILOVIĆ, Ionuț Justinian LARIE, Constantin Valentin BUDESCU, Romario Sandu BENZAR, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: Eduard Cornel STĂNCIOIU, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE.

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Esteban CIACCHERI, Alberto COBREA, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Marian TÂRȘĂ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Eduard PAP, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Claudiu JUNCĂNARU, Andrei Alexandru PATACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Daniel Iliuță POPA, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 18 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 41 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 90, schimbare, iese atacant Esteban CIACCHERI si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

CIACCHERI
17’ George MIRON
1 - 0 Constantin BUDESCU 18’
BENZAR Romario 25’
Ovidiu POPESCU 29’
Cătălin GOLOFCA
Dennis MAN
40’
2 - 0 Florin TĂNASE 41’
Denis ALIBEC 43’
43’ Andrei BURCĂ
Denis ALIBEC
Harlem GNOHÉRÉ
46’
57’ Laurențiu BUȘ
Tiberiu SEREDIUC
62’ Mihai BORDEIANU
Daniel POPA
Constantin BUDESCU
66’
89’ Nicolae MUȘAT
90’ Esteban CIACCHERI