Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Iulian Radu (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 200

Meciul din data 09.09.2017 dintre echipele Juventus București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Iulian Radu (București).

Juventus București: Alexandru Florian ZAHARIA, Alexandru Constantin BENGA, WALACE da Silva, Relu Marian STOIAN, Marian Daniel STOENAC, Simon Moise MĂZĂRACHE, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Nika DZALAMIDZE, George CĂLINȚARU, Valentin BĂRBULESCU, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Ciprian Cătălin PETRE, Robert NEACȘU, Florin CAZAN, Liviu Dorin BĂJENARU, Ovidiu MORARIU.

FC Politehnica Iași: Marius CHELARU, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Joálisson SANTOS Oliveira, Luwagga William KIZITO, Aleksei KOȘELEV, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Danu SPĂTARU si rezervele: Pedro Amando Rafael MENDES, Ivan KELAVA, Andu Marian MOISI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Nika DZALAMIDZE (mijlocaș central). In minutul 03 al partidei dintre Juventus București si FC Politehnica Iași, Juventus București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 18, Juventus București - FC Politehnica Iași, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Alexandru Constantin BENGA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Juventus București si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Simon Moise MĂZĂRACHE (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Juventus București si FC Politehnica Iași, Juventus București reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, WALACE da Silva
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Daniel STOENAC si intra Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius CHELARU si intra Andu Marian MOISI
In minutul 49, schimbare, iese fundaș central Alexandru Constantin BENGA si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Luwagga William KIZITO si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Nika DZALAMIDZE si intra Florin CAZAN
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Danu SPĂTARU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Mădălin Licuţă MIHĂESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Liviu BĂJENARU
46’
46’ Marius CHELARU
Marian MOISI
Alexandru BENGA
Ciprian PETRE
49’
56’ Luwagga KIZITO
Cătălin ȘTEFĂNESCU
67’ Cosmin FRĂSINESCU