Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 5000

Meciul din data 09.09.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruți (Craiova).

Viitorul Constanța: Ionuț Daniel VÂNĂ, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés, Răzvan HORJ, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian George GANEA, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, George Marius ȚUCUDEAN, Victor Teodor RÂMNICEANU si rezervele: Bradley DE NOOIJER, Doru Adrian DUMITRESCU, Denis DRĂGUȘ, Andrei Virgil CIOBANU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI.

Fotbal Club FCSB: Doru Mihai PINTILII, Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD, Bogdan PLANIĆ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Marko MOMČILOVIĆ, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, Denis ALIBEC, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: Ovidiu Marian POPESCU, Florin Constantin NIȚĂ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Ionuț Justinian LARIE, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Florinel Teodor COMAN.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 31 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 62, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 76, schimbare, iese extremă dreapta ERIC de Oliveira Pereira si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

MAN
18’ Constantin BUDESCU
1 - 0 ERIC 31’
Bogdan ŢÂRU 37’
ERIC 45+1’
46’ Constantin BUDESCU