CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova - 10.09.2017 English version
Data disputării 10.09.2017 - 20:30
Localitatea Cluj
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 8000

Meciul din data 10.09.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 8000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CFR 1907 Cluj: Giedrius ARLAUSKIS, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cristian Marian MANEA, Andrei Iosif MUREŞAN, Dan Nicolae NISTOR, Bryan NOUVIER, Urko Mateos VERA, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento si rezervele: Ibrahima BALDÉ, Tomislav DUKA, Yasin HAMED, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI.

CS Universitatea Craiova: Fausto ROSSI, Hristo Evtimov ZLATINSKI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Miodrag MITROVIĆ, Apostol Aleksandrov POPOV, Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru MATEIU, Marius Ionuț BRICEAG.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Urko Mateos VERA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 38, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 38 in 10 jucatori.
In minutul 40, CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 46, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Ibrahima BALDÉ
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ibrahima BALDÉ (rezervă). In minutul 64 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian Ioan DEAC si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei BURLACU
In minutul 68, schimbare, iese fundaș dreapta Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Apostol Aleksandrov POPOV
In minutul 79, schimbare, iese atacant Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (mijlocaș central). In minutul 81 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Apostol Aleksandrov POPOV
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 90+2, schimbare, iese rezervă Ibrahima BALDÉ si intra Billel OMRANI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Urko Mateos VERA 34’
37’ Tiago FERREIRA
38’ Tiago FERREIRA
1 - 0 penalty Emmanuel CULIO 40’
Ciprian DEAC 45+3’
Urko Mateos VERA
Ibrahima BALDE
46’
48’ Alexandru BĂLUȚĂ
2 - 0 Ibrahima BALDE 64’
Ciprian DEAC
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
65’
68’ Alexandru BĂLUȚĂ
Andrei BURLACU
68’ Vladimir SCRECIU
Apostol POPOV
79’ Alexandru MITRIȚĂ