Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 3000

Meciul din data 10.09.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Claudiu Constantin HEREA, Victoraș ASTAFEI, Marius Mihai BURLACU, Constantin GRECU, Sebastian GHINGA, FEJÉR Bela Csongor, Constantin Cristian DIMA, Attila László HADNAGY, Ionuț URSU, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Cristian Daniel OROŞ si rezervele: Răzvan Tudor DAMIAN, Florin DUMBRAVĂ, Zsombor VERESS, Marius PAPSYS, Linas PILIBAITIS, Stefan NIKOLIĆ.

FC Voluntari: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Alexandru TUDORIE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Doru POPADIUC, Vasile MAFTEI, Florin Dorin ACSINTE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR si rezervele: Mihai VODUŢ, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Daniel Ionuț NOVAC, Venelin FILIPOV, Gabriel Mihai DEAC, Cosmin Florin ACHIM.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Lucian CERNAT
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Marius PAPSYS
In minutul 50, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Constantin Cristian DIMA. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va trebui sa trebui sa joace restul de 40 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Mihai VODUŢ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stefan NIKOLIĆ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius PAPSYS
In minutul 66, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Stefan NIKOLIĆ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Mame Seydina Issa Laye THIAW si intra Linas PILIBAITIS
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, scorul devine 0 - 2.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

TUDORIE
19’ Alexandru RĂUŢĂ
36’ Florin CERNAT
46’ Florin CERNAT
Daniel NOVAC
Victoraș ASTAFEI
Marius PAPSYS
46’
Constantin DIMA 50’
57’ Alexandru RĂUŢĂ
Stefan NIKOLIĆ
66’
Issa THIAW
Linas PILIBAITIS
74’
81’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
83’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Gabriel Mihai DEAC
0 - 2 85’ Alexandru TUDORIE
0 - 3 90’ Alexandru TUDORIE
90+4’ Alexandru TUDORIE