Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2000

Meciul din data 15.09.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova).

FC Politehnica Iași: TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Aleksei KOȘELEV, Joálisson SANTOS Oliveira, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Marius CHELARU, Pedro Amando Rafael MENDES si rezervele: Gabriel BOSOI, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andu Marian MOISI, Luwagga William KIZITO, Ivan KELAVA.

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Dragoș BALAURU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Dorin ACSINTE, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Doru POPADIUC, Alexandru TUDORIE, Mihai VODUŢ, Ionuț BALAUR, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Florin Lucian CERNAT, Gabriel Mihai DEAC, Venelin FILIPOV, George Petruț GAVRILAŞ, Mihai Cristian POPESCU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ.

In minutul 08, FC Politehnica Iași - FC Voluntari, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Ionuț BALAUR
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 27, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Joálisson SANTOS Oliveira (mijlocaș stânga). In minutul 65 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai VODUŢ (extremă stânga). In minutul 67 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 69, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Joálisson SANTOS Oliveira si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius CHELARU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

1 - 0 08’ autogol Ionuț BALAUR
23’ Alexandru TUDORIE
PLATINI
Cătălin ȘTEFĂNESCU
27’
Pedro MENDES 43’
Pedro MENDES
Luwagga KIZITO
57’
64’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Gabriel Mihai DEAC
2 - 0 JÔ SANTOS 65’
2 - 1 67’ Mihai VODUŢ
69’ Doru POPADIUC
Florin CERNAT
69’ Alexandru TUDORIE
Adelin PÂRCĂLABU
71’ Laurențiu MARINESCU